icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پورشه کاین توربو S هیبریدی معرفی شد،شاسی بلند 680 اسب بخاری

پورشه کاین توربو S هیبریدی معرفی شد،شاسی بلند 680 اسب بخاری

comments 0 1398/5/23

کوپه در ماه های گذشته از پورشه کاین در دو نسخه کوپه و استاندارد رونمایی کرده است. اما حالا نوبت به معرفی از پرچمدار  خانواده کاین است. ژرمن در تازه ترین اقدام خود از کاین توربو  S E-Hybrid  در همان دو نسخه کوپه و استاندارد رونمایی کردند.

کوپه در ماه های گذشته از پورشه کاین در دو نسخه کوپه و استاندارد رونمایی کرده است. اما حالا نوبت به معرفی از پرچمدار  خانواده کاین است. ژرمن در تازه ترین اقدام خود از کاین توربو  S E-Hybrid  در همان دو نسخه کوپه و استاندارد رونمایی کردند.

شاسی بلند های جدید توربو به همان پیشرانه پانامرا توربو S E-Hybrid مجهز شده اند. این بدان معناست که در سینه  کاین توربو S E-Hybrid موتور 4 لیتری V8 توئین توربو با 548 اسب بخار قدرت قرار گرفته که یک موتور الکتریکی با 136 اسب بخار قدرت هم آن‌را همراهی می‌کند.  از این رو مجموع قدرت پیشرانه های یاد شده به 680 اسب بخار و گشتاور ویران کننده آن به 900 نیوتن متر رسیده است.

پیشرانه الکتریکی این بلند قامتان پورشه در بین پیشرانه بنزینی و گیربکس 8 سرعته قرار گرفته و انرژی خودرو را پکیج باتری های 14.1 کیلووات ساعتی دریافت می کند. این ترکیب موجب شده هردو موتور بتوانند به‌طور مستقل از یکدیگر کار کنند. این یعنی کاین توربو S E-Hybrid می‌تواند صرفاً از موتور الکتریکی خود استفاده کند که در این صورت توانایی پیمایش 40 کیلومتر را خواهد داشت. قوی‌ترین شاسی‌بلند تاریخ پورشه با تکیه بر قوای محرکهٔ توانمند خود می‌تواند ظرف تنها 3.6 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند درحالی‌که حداکثر سرعت آن نیز به 295 کیلومتر بر ساعت می‌رسد

کاین توربو S هیبریدی از نظر ظاهر دارای تفاوت چشمگیر نسبت به برادر ضعیف تر خود نیست اما برای تمایز تغییراتی نظیر جلوپنجرهٔ متفاوت، تریم سبزرنگ در کالیپرهای ترمز و نشان‌ها، رینگ‌های 21 اینچی AeroDesign و چراغ‌های بی‌رنگ عقب سعی شده را می توان مشاهده کرد.همچنین در بخش عقب خودرو سر اگزوز های مربعی جای خود را به نسخه گرد داده است. کاین توربو S E-Hybrid به‌صورت استاندارد به ویژگی‌های عملکردی زیادی هم مجهز شده که شامل ترمزهای بزرگ کربن سرامیکی، آنتی‌رول بارهای فعال، سیستم کنترل گشتاور بُرداری پورشه و سیستم کنترل پویایی شاسی پورشه می‌شود.

همچنین پورشه سامانه Sport Chrono را بصورت استاندارد بر روی این خودرو عرضه نموده که ویژگی های نظیر  سوئیج انتخاب‌گر حالات روی غربیلک فرمان و لانچ کنترل  در اختیار راننده قرار می دهد.  پرچم‌دار خانوادهٔ کاین همچنین از کابل شارژ 7.2 کیلوواتی هم برخوردار است که با استفاده از پریزهای برق 240 ولتی معمولی، باطری‌های خودرو را در کمتر از دو ساعت و نیم به‌طور کامل شارژ می‌کند. صندلی‌های اسپرت تطبیقی با تنظیم برقی 18 جهته هم یکی دیگر از ویژگی‌های برجستهٔ این خودرو است. در کاین توربو S E-Hybrid شش حالت رانندگی مختلف شامل Hybrid Auto، Sport، Sport Plus، E-Charge، E-Hold و E-Power تعبیه شده که آخری حالت تمام الکتریکی است و E-Hold هم شارژ باطری‌ها را حفظ می‌کند.

مشتریان این خودرو می توان پکیج  Lightweight Sport برای کاین توربو S هیبریدی شفارش دهند. این پکیج آپشن هایی نظیر  سقف فیبر کربنی، تریم فیبر کربنی بیرونی، پکیج طراحی اسپرت و رینگ‌های 22 اینچی GT Design را به همراه دارد و در داخل خودرو نیز غربیلک فرمان اسپرت پوشیده با آلکانترا، تریم فیبر کربنی و صندلی‌های دورنگ ارائه می‌کند. دو نسخهٔ مختلف از این پکیج قابل سفارش است که هردو تا 22 کیلوگرم از وزن خودرو کم می‌کنند. متأسفانه اما کاین توربو S E-Hybrid هرگز خودروی ارزانی نیست به‌گونه‌ای که قیمت آن در ایالات‌متحده قیمت از 161,900 دلار آغاز می‌شود که حدود 35 هزار دلار از کاین توربو بیشتر است. کسانی که خواهان نسخهٔ کوپه هستند نیز باید 2500 دلار بیشتر پرداخت کنند.

اما علاوه بر این دو کراس‌اوور پرفورمنس، پورشه برای کسانی که بودجه‌ای پنج‌رقمی دارند، کاین E-Hybrid کوپه را هم معرفی کرده است. این مدل به یک پیشرانهٔ 3 لیتری V6 توربوشارژ 340 اسب بخاری به همراه یک موتور الکتریکی 136 اسب بخاری مجهز است که مجموع خروجی آن‌ها به 462 اسب بخار قدرت و 700 نیوتن متر می‌رسد. کاین E-Hybrid کوپه ظرف 4.7 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 253 کیلومتر بر ساعت را دارد اما از این مهم‌تر، می‌تواند تا 43 کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی طی کند.

کاین E-Hybrid کوپه دارای برچشب قیمتی 86400 دلار است و عملا جایگزین مناسبی برای نسخه S E-Hybrid  کوپه است. البته باید به یاد داشت این نسخه ارزان قیمت از تجهیزات استانداردی ترمزهای کربن سرامیکی و آنتی‌رول با اما بطور کلی دیگر آپشن های نسخه S E-Hybrid    به جز  سیستم کنترل گشتاور بُرداری برای آن قابل سفارش است. ابل شارژر کاین کوپه E-Hybrid هم بجای 7.2 کیلوواتی از نوع 3.6 کیلوواتی است. کسانی که خواهان این اعضای جدید خانوادهٔ کاین هستند صرف‌نظر از مدل، باید چند ماه صبر کنند زیرا هر سه مدل توربو S E-Hybrid، توربو S E-Hybrid کوپه و E-Hybrid کوپه از سه‌ماههٔ اول سال 2020 به بازار عرضه می‌شوند.

برچسب ها:

پورشه کاین
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/5/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط