icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پیش نمایش نیکولا بجر ،پیکاپ تمام الکتریکی تهاجمی

پیش نمایش نیکولا بجر ،پیکاپ تمام الکتریکی تهاجمی

comments 0 1398/11/25

ظاهرا نبرد پیکاپ های الکتریکی که به تازگی شروع شده است یک مهمان ناخوانده دیگر را بزودی مشاهده خواهد کرد چرا که نیکولا پیش نمایشی از پیکاپ تمام الکتریکی خود با نام بجر را منتشر کرده است. بجر که در ماه سپتامبر امسال رسماً رونمایی خواهد شد، پیکاپی تهاجمی و جسورانه با سپر آفرود و نوار LED یکپارچه است.

این پیکاپ الکتریکی همچنین از جلوپنجرهٔ منحصربه‌فرد و دی‌لایت‌های C شکلی هم برخوردار است که جی‌ام‌سی سی‌یرا را به یاد می‌آورند. با نگاه به پروفیل جانبی بجر، کاپوتی برآمده و بچه گلگیرهای پلاستیکی جلب‌توجه می‌کنند. در این قسمت همچنین طراحان از خطوط خمیده‌ای استفاده کرده و طرح زاویه‌داری را برای درهای عقبی ارائه کرده‌اند.رکاب‌های چراغ‌دار، رنگ متفاوت قسمت بالایی بدنه، درب عقبی متمایز با لوگوی بزرگ نیکولا و دستگیره‌های بیرون‌آی درها نیز از دیگر ویژگی‌های ظاهری قابل‌توجه این پیکاپ الکتریکی هستند. بجر 5,900 میلی‌متر طول، 2,160 میلی‌متر عرض و 1,850 میلی‌متر ارتفاع دارد که این یعنی کمی کشیده‌تر و عریض‌تر از شورلت سیلورادو 1500 خواهد بود اما ارتفاع کمتری نسبت به آن دارد.

در کابین بجر، مقابل راننده غربیلک فرمان متمایزی با صفحه آمپر دیجیتالی قرار می‌گیرد درحالی‌که یک صفحه‌نمایش بسیار بزرگ برای سیستم اطلاعاتی-سرگرمی هم در سمت راست جای گرفته است. زیر این نمایشگر نیز دکمه‌های ساده، کنسول مرکزی شناور و تریم‌های فلزی به چشم می‌خورد. یکی دیگر از ویژگی‌های جالب‌توجه بجر نیز استفاده از دوربین‌هایی بجای آینه‌های جانبی است که تصاویر آن‌ها در نمایشگرهای کوچکی روی ستون‌های A به نمایش درمی‌آیند.

نیکولا فعلاً مشخصات دقیق بجر را منتشر نکرده اما گفته است که در دو نسخهٔ الکتریکی و هیدروژنی به بازار عرضه خواهد شد. نسخهٔ الکتریکی این پیکاپ به باطری‌های لیتیوم یون 160 کیلووات ساعتی مجهز خواهد بود که بُردی بیش از 480 کیلومتر را برای آن فراهم می‌کنند درحالی‌که بُرد نسخهٔ هیدروژنی به بیش از 960 کیلومتر می‌رسد. این بُرد چشمگیر به این دلیل است که نسخهٔ هیدروژنی بجر به قوای محرکهٔ الکتریکی هم مجهز است و راننده می‌تواند با لمس یک دکمه خودرو را بین حالت هیدروژنی یا الکتریکی جابجا کند.

به گفتهٔ نیکولا، حداکثر قدرت بجر 906 اسب بخار است اما قدرت مداوم آن 455 اسب بخار خواهد بود و 1330 نیوتن متر گشتاور خواهد داشت. یکی دیگر از ویژگی‌های برجستهٔ بجر برخورداری از یک خروجی برق 15 کیلوواتی است که می‌تواند برای ابزارآلات، چراغ و کمپرسور مورداستفاده قرار گیرد. این پیکاپ الکتریکی همچنین می‌تواند تا بیش از 3600 کیلوگرم را هم یدک بکشد.

مدیرعامل نیکولا «تِروور میلتون» در بیانیه‌ای در مورد بجر گفته است:

من سال‌ها است که روی برنامهٔ این پیکاپ کار می‌کنم و باور دارم بازار اکنون به خودرویی نیاز دارد که بتواند کارهای روزانهٔ تمام‌وقت را بدون تمام شدن انرژی انجام دهد. بجر می‌تواند برای کار، استراحت آخر هفته، یدک کشی، آفرود یا تردد در مسیرهای شیب‌دار اسکی بدون کاهش پرفورمنس مورداستفاده قرار گیرد. هیچ پیکاپ الکتریکی دیگری نمی‌تواند در این دما و شرایط کار کند

متأسفانه فعلاً هیچ حرفی در مورد قیمت نیکولا بجر زده نشده است.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/11/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط