icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پیکاپ الکتریکی نیوران رونمایی شد

پیکاپ الکتریکی نیوران رونمایی شد

comments 0 1398/9/12

این روزها رونمایی از خودروهای عجیب و غریب تمام الکتریکی داغ است.پس از اینکه تسلا از سایبر تراک بعنوان یک پیکاپ آینده نگر رونمایی کرد کمپانی دیگر آمریکایی با نام نیوران که توسط چینی ها حمایت می شود جزئیات بیشتر یک وسیله نقلیه ماژولار تمام الکتریکی با نام تی وان را منتشر نمود.

این کمپانی اولین بار در نوامبر سال جاری میلادی بود که تی وان را در نمایشگاه بین‌المللی اکسپو چین در شانگهای به نمایش گذاشت و حالا می‌توانیم جزئیات بیشتری از این پیکاپ/ون الکتریکی به دست آوریم. نیوران می‌گوید حرف تی در نام این خودرو نشان دهنده‌ی تولید بر پایه پلتفرم یک تراک بوده و کلمه وان هم به ماهیت چندمنظوره خودرو اشاره دارد.

همان‌گونه که در تصاویر دیده می‌شود، این خودرو از بدنه‌ی چندین محصول تراک و ون مسافری لوکس استفاده کرده و به همین خاطر است که سازنده از آن به عنوان خودروی کاربردی الکتریکی و ماژولار نام می‌برد.

خب حالا می‌خواهیم درباره‌ی پرفورمنس و دیگر مشخصات عملکردی تی وان بدانیم. این شرکت اشاره‌ای به اعداد نداشته اما گفته که عملکرد این خودرو با توجه به قابلیت استفاده آن تعیین می‌شود.
نیوران می‌گوید این خودرو سریع‌تر از محدودیت‌های سرعت حرکت خواهد کرد. به این ترتیب حدس می‌زنیم شتاب گیری این خودرو به تندی خودرویی همچون تسلا سایبرتراک نباشد. شاسی خودرو نیز می‌تواند از چنین منبع شامل سلول سوختی پشتیبانی کند. البته قوای محرکه الکتریکی نیز شامل مجموعه باتری بوده و در پوشش محفظه بار نیز می‌تواند پانل خورشیدی جدا شدنی را جای دهد.این شرکت در بیانیه خبری خود گفته است: “کیفیت محصول نیوران با راحتی استفاده، قابلیت اطمینان، ایمنی و پایداری سنجیده می‌شود. تمرکز ما روی تولید هوشمند و نه تولید انبوه می‌باشد.” نیوران معتقد است فضای زیادی برای بهبود خودروهایی با انرژی تجدید پذیر وجود دارد.

تی وان افراد جوان و حرفه‌ای با سن بین 30 تا 50 سال را هدف گرفته، خریدارانی که از تکنولوژی برای ایجاد سبک زندگی دینامیک اما متوازن استفاده می‌کنند. فعلاً چارچوب زمانی آغاز تولید این خودرو اعلام نشده زیرا نیوران می‌گوید نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتر برای مونتاژ آن می‌باشد.

بی‌شک تی وان در این تصاویر خودروی زیبایی نشان می‌دهد. مخصوصاً کابین جلب‌توجه کرده هرچند موقعیت مرکزی راننده خیلی دل‌چسب نیست. البته نسخه‌های عادی این خودرو نیز در دسترس خواهند بود.

صندلی‌های عقب انفرادی لوکس چیزی نیست که از یک خودروی تجاری انتظار داشته باشیم اما تی وان هم یک پیکاپ عادی نیست. آیا این خودرو از مرحله پیش‌تولیدی عبور خواهد کرد؟ تنها زمان تعیین‌کننده چنین چیزی خواهد بود.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/9/12
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط