icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پیکاپ خاص و چشمگیر چینی در نمایشگاه خودروی چنگدو

پیکاپ خاص و چشمگیر چینی در نمایشگاه خودروی چنگدو

comments 0 1399/5/6

نمایشگاه چنگدو 2021 در جریان است و کمپانی مکسوس بعنوان زیر برند سایک از یک پیکاپ خاص و جذاب رونمایی کرده است.

این پیکاپ کانسپت از استایل آفرودی برخوردار بوده و انتظار می‌رود نشان‌دهندهٔ سبک طراحی محصولات آیندهٔ مکسوس باشد. البته فرم کلی طراحی این پیکاپ دنباله‌رو و تکامل‌یافتهٔ سبک طراحی کنونی مکسوس است که ویژگی اصلی آن جلوپنجرهٔ بسیار بزرگ و تهاجمی است. در بالای این جلوپنجره، دی‌لایت‌های LED باریکی به‌صورت افقی جای گرفته‌اند و با نواری که در لبهٔ زیر کاپوت کار شده به هم متصل شده‌اند. ورودی‌های هوای عمودی در طرفین جلوپنجره نیز یکی دیگر از عناصر قابل‌توجه طراحی جلوی این پیکاپ چینی هستند.در پروفیل جانبی خودرو گلگیرهای برجسته‌ای به چشم می‌خورد که روکش‌های پلاستیکی در دهانهٔ آن‌ها، به شخصیت آفرودی پیکاپ افزوده است. روی سقف این کانسپت مکسوس محفظهٔ بار کوچکی تعبیه شده درحالی‌که باربندهای جانبی قسمت بار آن‌هم با فرمی جالب که مثل ادامهٔ بدنه به نظر می‌رسد، نمایی یکدست را ایجاد کرده‌اند. در این پیکاپ کانسپت از رینگ‌های شش پره استفاده شده که یک پرهٔ آن با رنگ قرمز رنگ‌آمیزی شده و نمای منحصربه‌فردی را به خودرو بخشیده است. جذاب‌ترین ویژگی طراحی قسمت عقبی این کانسپت چراغ‌های آن هستند که برخلاف طراحی معمول پیکاپ‌ها، با فرم زیبایی تا روی درب قسمت بار کشیده شده‌اند. نوشتهٔ بزرگ MAXUS و سپر برجسته و مستحکم نیز از دیگر ویژگی‌های بخش عقبی این پیکاپ هستند.

 

در داخل این پیکاپ کانسپت از طرح نمایشگر دوتایی برای صفحه آمپر تمام دیجیتالی و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی استفاده شده درحالی‌که غربیلک فرمان سه پرهٔ چندمنظوره و انتخاب‌گر دندهٔ الکترونیکی با فرمی مشابه چوب گلف هم موجب شده‌اند کابین خودرو لوکس‌تر به نظر برسد. علاوه بر این، قسمت کنترلرهای سیستم تهویه هم به‌صورت لمسی طراحی شده است. به‌طورکلی، طراحی داخلی این پیکاپ کانسپت به‌اندازهٔ بیرون آن سرسخت و آفرودی نیست و بیشتر روی افزایش حس تجمل و فناوری تمرکز دارد. گفته می‌شود این سبک طراحی داخلی در آینده در همهٔ محصولات مکسوس منعکس خواهد شد.

 

گفته شده نسخهٔ تولیدی این پیکاپ علاوه بر پیشرانهٔ دیزلی، با انواع مختلفی از انرژی‌های جدید مثل تمام الکتریکی، هیبریدی و هیدروژنی هم ارائه خواهد شد. پیشرانهٔ دیزلی این پیکاپ نیز موتور جدید توئین توربودیزل سایک خواهد بود که حداکثر گشتاوری بیش از ۵۱۰ نیوتن متر گشتاور دارد و تعادلی بین قدرت و مصرف سوخت برقرار می‌کند. علاوه بر این، پیکاپ جدید مکسوس از نسل جدید سیستم شبکهٔ خودروها مبتنی بر تکنولوژی اینترنت ۵G و همین‌طور تکنولوژی رانندگی خودکار سطح چهار هم برخوردار خواهد بود.

برچسب ها:

مکسوس
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/5/6
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط