icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پیکاپ مفهومی فولکس واگن تاروک رونمایی شد

پیکاپ مفهومی فولکس واگن تاروک رونمایی شد

comments 0 1397/8/17

هفته گذشته فولکس واگن با انتشار تیزری از رونمایی قریب الوقع پیکاپ جدیدی خبر داد. از همین رو این برند آلمانی در هفته جاری و در  نمایشگاه  خودروی سائوپائلوی برزیل  پیکاپ تاروک را بصورت رسمی معرفی کرد. از آنجایی که بازار آمریکا جنوبی تقاضا برای وانت پیکاپ ها بالاتر از دیگر نقط جهان است ،فولکس واگن معتبرترین نمایشگاه خودرو این قاره لاتین را برای رونمایی تاروک انتخاب کرده است.

پیکاپ فولکس واگن تاروک

پیکاپ فوق بصورت خودروی مفهومی رونمایی شد اما کاملا آماده تولید است و فولکس واگن اعلام کرده  نسخه نهایی این خودرو وارد بازار برزیل خواهد شد.اما هیچ اطلاعاتی در خصوص عرضه آن در دیگر بازارهای جهان در دست نیست.

پیکاپ فولکس واگن تاروک

البته فولکس واگن در بیانه ای اعلام کرده است که این پیکاپ آونگارد ظرفیت گسترش محصولات فولکس واگن در سطح بین الملی را خواهد داشت از همین رو می توان انتظار داشت که هدف فولکس واگن فراتر از بازار برزیل و آمریکای جنوبی است.

پیکاپ فولکس واگن تاروک

پیکاپ مفهومی تاروک از سوی فولکس واگن ترکیبی از شاسی بلند دیجیتالی و پیکاپ 5 متری معرفی کرده است در نتیجه تاروک خودروی کوچکتر از آماروک و با کاربردی شهری تر خواهد بود.نکته جالب طراحی این مفهومی به محفظه بار خودرو باز می گردد جایی این محفظه با کابین خودرو از طریق دریچه زیر شیشه عقب در ارتباط است و با خوابندن صندلی های ردیف دوم فضای بار بسیار گسترش خواهد یافت به این ترتیب  میزان ظرفیت بار گیری تاروک به 1 تن خواهد رسید.

پیکاپ فولکس واگن تاروک

 

از نظر طراحی باید گفت که میله سقفی از مدل تارگا به عاریت گرفته شده است و نمای جلوی خودرو یادآور کانسپت اطلس تانائوک می باشد. همچنین در چراغ های عقب LED های نواری چشم نواز شده است.

 

پیکاپ فولکس واگن تاروک

 

در داخل کابین هم پیش از هر چیز کاپکیت مجازی و صفحه نمایش بزرگ مرکزی به چشم می خورد.سیستم تهویه نیز بصورت صفحه نمایش لمسی قابل کنترل است اما دلیل عدم مشاهده آن در تصاویر پوشش پلاستیکی محافظ روی آن است.

پیکاپ فولکس واگن تاروک

این مفهومی بر روی پلت فرم MQB توسعه داده شده است که بیشتر بروی محصولات سواری مورد استفاده قرار می گیرد از همین رو تاروک یک پیکاپ معمولی نخواهد بود.پیکاپ جدید تاروک از پیشرانه 4 سیلندر 1.4 لیتری با بیشنه قدرت 10 اسب بخار بهره می برد که با جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک و سیستم چهار چرخ متحرک جفت گردیده است.

البته مدل تولید تاروک از پیشرانه 2.0 لیتری بهره خواهد برد که مشخصات دقیق آن اعلام نشده است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/8/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط