icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین چرا ام جی 360 فیس لیفت توسط گروه صنعت خودرو آذربایجان عرضه نمی گردد؟

چرا ام جی 360 فیس لیفت توسط گروه صنعت خودرو آذربایجان عرضه نمی گردد؟

comments 0 1397/5/16

داستان عرضه محصولات ام جی در ایران ید طولایی دارد و فروش محصولات این برند چینی باارزش بارها در یران دست به دست شده است.در روزهای آغازین ابتدا شرکت به نام مدیا موتورز نماینده رسمی محصولات این شرکت را به نام خود مصادره کرد و با عرضه تعداد محدودی ام جی 3 ،ام جی 550 ،ام جی GS و نهایتا ام جی 6 توانست جای پای خود را در بازار پیدا کند اما چندی نگذشت که عرضه مقطعی و خدمات پس از فروش نامناسب باعث گردید این شرکت به ورطه فراموشی سپرده شود.

در همین گیر دار بود که شرکت دیگری با نام صنعت خودرو آذربایجان، بدون حاشیه ای خاص اعلام کرد قصد دارد سدان ام جی 360 را در ایران تولید و عرضه نمایند. هر چند سرعت پیشرفت این شرکت در اجرای وعده هایش بسیار کند بود اما در نهایت محصولات خودروسازی آذربایجان سر از بازار درآورد و برخلاف دیگر شرکت های مدعی در بازار ماندنی شد.

ام جی 360 اولین محصول این شرکت بود که در زمان عرضه ،بدلیل برداشته شدن تحریم ها ،بازار ایران مملو از رقبای مختلف بود از همین رو فروش این خودرو با مشکل مواجه گردید . البته پیشرانه ضعیف و تبلیغات نامناسب خودروسازی آذربایجان مزیت علت دیگری بر این ماجرا بود .اما از آنجایی که به واقع  ام جی 360 خودروی زیبا و مناسب محسوب می گردید کم کم راه خود را به بازار پیدا کرد و خودروسازی آذربایجان در اقدامی کاملا منطقی نسخه توربوی این خودرو را به سبد محصولات خود اضافه کرد که تنها نقطه ضعف موجود در این چینی با کیفیت ،بر طرف گردد. این تصمیم گیری صحیح مفید واقع شد و مشتریانی بیشتری نسبت به این خودرو روی خوش نشان دادند.

ام جی 360 فیس لیفت

در ماههای اخیر که مجددا تحریم های یکجانبه و ظالمانه غرب علیه کشورمان تشدید شده است فرصتی مناسب برای چینی سازان داخلی فراهم شده است تا بتوانند از خلع ناشی از بیرون رفتن گزینه های متعدد اروپایی وآسیایی کمال بهره را ببرند و محصولات خود را به نحوی بهتر و با فراغ بال عرضه نماید. اما خودروسازی آذربایجان و دیگر چینی سازان داخلی نباید از این فرصت بدست امده سو استفاده نمایند و با عرضه محصولات تاریخ گذشته و قدیمی سعی کنند که با کمترین هزینه بیشترین سود را نصیب خود نمایند . در این شرایط که رابطه ایران با چینی ها به نحو مناسبی باقی مانده است تولید کنندگان داخلی همگام با پیشرفت شرکت های مادر باید در عرضه محصولات بروز نهایت تلاش خود را بکنند.

ام جی 360 فیس لیفت

بعنوان مثال کمپانی سایک موتور در سال گذشته میلادی نسخه فیس لیفت ام جی 360 را با ظارهی بروزتر و موتوری قویتر رونمایی و به بازار چین عرضه نمود. قابل ذکر است ام جی 360 فیس لیفت در سال 2017 توسط کمپانی سایک موتور تحت برند ROEWE   با ظاهری جدید و موتوری پر قدرت تر معرفی گردید. البته محصولات ROEWE در بازار های جهانی نظیر ایران با برند MG عرضه می گردد چرا که ام جی نیز یکی از زیر مجموعه های سایک موتور محسوب می گردد و در بازارهای جهانی از شهرت بیشتری نسبت به ROEWE برخوردار است.

ام جی 360 پلاس

نسخه فیس لیفت این خودرو در بازار چینی با نام  360 پلاس معرفی گردیده و از خصیصه های ظاهری آن نسب به نسخه فعلی باید به چراغهای جدید ،جلو پنجره تغییر شکل یافته ،سپر جذابتر و چراغهای عقب جدید اشاره کرد. همچنین کابین ام جی 360 فیس لیفت بروزرسانی گسترده ای را تجربه کرده است که عمده تغییرات آن  به غربیلک فرمان جدید ،پنل پشت آمپر کلاسیک عقربه ای جدید و صفحه نمایش لمسی 8 اینچی منجر شده است.

ام جی 360 پلاس

نسخه فعلی ام جی 360 در ایران با دو پیشرانه تنفس طبیعی و توربو عرضه می گردد. طبق منابع موجود چینی قدرت موتور نسخه فیس لیفت این خودرو با بهینه سازی انجام شده کمی بیشتر از شده است که این مقدار در نسخه تنفس طبیعی با 7 اسب بخار افزایش به 116 اسب بخار رسیده است.ام جی 360 فعلی با پیشرانه تنفس طبیعی در بازار چین از قیمت 750 هزار یوان آغاز شد اما ام جی 360 پلاس دارای برچسب قیمتی 80 هزار یوان می باشد ،از این رو می توان از همین حالا حدس زد که این خودرو در بازار ایران حدود 10 میلیون گرانتر از نسل فعلی اش بفروش خواهد رسید.

ام جی 360 پلاس

خودروسازی آذربایجان هم شایسته است که به مانند دیگر چینی سازان وطنی نسبت به عرضه نسخه فیس لیفت یا همان پلاس ام جی 360 اقدام نماید تا ضمن احترام به مشتریان ایرانی بتواند سهم بیشتری از بازار  را نصیب خود کند. قابل ذکر است خودورسازان بم بعنوان تولید کننده جیلی GC6 که نزدیکترین رقیب ام جی 360 از نظر قیمتی می باشد همین رویه را پیش گرفت و بلافاصله پس از عرضه نسخه فیس لیفت CG6 توسط شرکت مادر ،اقدام به تولید و عرضه این خودرو در کنار نسخه فعلی نمود. همین واکنش بجا و سریع این شرکت کرمانی باعث گردید که مشتریان روی خوشی به نسخه فیس لیفت شده نشان دهند .

در پایان باید متذکر شویم که به مانند گذشته این روزهای سخت ناشی از تحریم سپری خواهد شد و مجددا خودروسازان مطرح اروپایی و آسیایی به بازار ما باز خواهند گشت لذا تولید کنندگان فعلی باید سعی نمایند که در ارائه محصولات باکیفیت و همچنین خدمات پس از فروش مناسب تمامی تلاش خود را بکنند تا در ذهمن مشتریان باقی بمانند چرا که مردم ایران کسانی را که در روزهای سخت در کنارشان بودند را فراموش نخواهند کرد.

user-img

نویسنده :

هومن زمانی

comments 0 1397/5/16
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط