icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین چلنجر ،ماسل کاری که رقبا را از میدان به در کرد

چلنجر ،ماسل کاری که رقبا را از میدان به در کرد

comments 0 1398/7/14

داج چلنجر بعنوان یکی از سالخورده ترین ماسل کار های آمریکایی شناخته می شود، چرا که حضور آخرین نسل آن در بازار مدتهاست می گذرد . اما این خودروی هیجان انگیز ،سوپرایز کننده ظاهر شد و در آمار فروش بالاتر از کامارو و فورد موستانگی قرار گرفت که از معرفی آخرین نسل آنها زیاد نمی گذرد.

بنا به گزارش فیات-کرایسلر، داج چلنجر فروش 18031 دستگاهی در سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی داشته که افزایش 21 درصدی نسبت به سال پیش را نشان می‌دهد. البته این خبر برای شورولت یا فورد خوب نیست زیرا هر دو خودروساز شاهد افت فروش در سه‌ماهه سوم سال 2019 بوده‌اند.

فورد موستانگ فروش 16823 دستگاهی در مدت یاد شده داشته که افت 12.3 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین فروش شورولت کامارو نیز با افت 15 درصدی به 12275 دستگاه رسیده که حاکی از اوضاع ناخوش این خودرو است.

اگرچه چلنجر این بار برنده شده اما در آمار فروش کلی همچنان به تعقیب موستانگ می‌پردازد. فورد موستانگ از آغاز سال تاکنون فروش 55365 دستگاهی داشته که نسبت به فروش 46699 دستگاهی چلنجر کاملاً بیشتر است. شورولت کامارو هم با فاصله‌ی قابل‌توجهی در تعقیب دو رقیب بوده و فروش 36791 دستگاهی را ثبت کرده است.

اگرچه اوضاع چلنجر در سه‌ماهه سوم سال جاری خوب بوده اما فروش ابتدای سال تاکنون آن افت 11 درصدی را نسبت به سال پیش داشته است. همین داستان درباره‌ی موستانگ و فورد هم صادق است زیرا فروش این دو خودرو به ترتیب 7.6 و 10.1 درصد کاهش داشته است.

مشخص نیست که دلیل این افت فروش چیست اما داج قبلاً به برخی از فاکتورهای موفقیت چلنجر همچون رنگ‌های بدنه‌ی زیاد و کابین جادار اشاره کرده است. این خودرو همچنین تنها عضلانی بازار با سیستم چهار چرخ محرک و پیشرانه‌ی 6 سیلندر استاندارد است. البته داج نسخه‌های سفارشی و پرفورمنس این خودرو همچون هلکت Redeye را نیز عرضه کرده که در افزایش فروش این خودرو بی‌تأثیر نبوده است.

برچسب ها:

داجماسل کار
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/7/14
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط