icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین چگونه یک سیلندر بیشتر می تواند مهم باشد، درگ بنز و آئودی مشخص می کند+فیلم

چگونه یک سیلندر بیشتر می تواند مهم باشد، درگ بنز و آئودی مشخص می کند+فیلم

comments 0 1396/10/22

درگ بین دو خودروی کوچک می تواند جذاب و دیدنی باشد اما وقتی پای دو خودروی بنز و بی ام و هر دو از کشور آلمان در میان بیاید جذابیت آن دو چندان خواهد شد.همانطور که در ویدئو ذیل خواهید دید در سمت چپ خط شروع مرسدس بنز A45 AMG قرار دارد که می توان گفت پر قدرت ترین هاچ قابل فروش در دنیاست.این خودرو به یک موتور 4 سیلندر 2.0 لیتری AMG مجهز شده است  و می تواند 381 اسب بخار قدرت را توسط گیربکس 7 سرعته کلاچ دوبل تحت سیستم چهار چرخ متحرک مختص مرسدس بنز با نام 4Matic به هر چهار چرخ  منتقل نماید.

بنز A45 AMG

در مقابل مرسدس بنز یک آئودی  RS3 قرار دارد که از موتور 2.0 لیتری 5 سیلندر بهره می برد. این پیشرانه به رغم هم حجم بودن با بنز A45 از قدرت بیشتری برابر با 400 اسب بخار برخودار است. این خودرو جهت انتقال قدرت به هر چهار چرخ خودرو به  یک گیربکس  7 سرعته اتوماتیک متصل شده است.

آئودی RS3

اگر از خودتان می پرسید که آیا یک سیلندر اضافه می تواند علی رغم داشتن قدرتی نسبتا برابر یک عامل موثر باشد باید گفت بله. همانطور که در ویدئو خواهید دید با اینکه این دو خودرو از قدرتی نزدیک به هم دیگر بهره می برند اما آئودی به لطف داشتن یک سیلندر بیشتر عملکردی به مراتب بهتر از رقیب خود خواهد داشت.

اما این برتری آئودی در مقابل مرسدس بنز خیلی به طول نخواهد انجامید چرا که نسل بعدی A45 AMG با موتور قدرتمندتر خیلی زود به بازار خواهد امد. طراحان AMG به منظور تقویت این خودرو یک کمپرسور الکتریکی برای سیستم توربوی این خودرو در نظر گرفته اند که می توان قدرت A45 را به 402 اسب بخار برساند. باید تا آن منتظر ماند و دید که آیا باز هم ائودی می توان یا یک سیلندر اضافه فاتح این نبرد باشد

user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/10/22


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط