icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین چینی های هم از کیفیت پایین جگوار لندروور گلایه دارند

چینی های هم از کیفیت پایین جگوار لندروور گلایه دارند

comments 0 1397/11/30

کمپانی مطرح لندروور جگوار سال گذشته میلادی متحمل ضرر هنگفتی شد .بسیاری از کارشناسان دلیل این امر افت فروش خودرو در بازار چین مطرح کرده اند اما اتو نیوز به تازگی مقاله ای را منتشر گرده که نشان می دهد دلایل دیگری هم در این قضیه دخیل هستند.

بازار خودرو چین پس از 28 با افت فروش مواجه شد  این در حالی بود که  فروش خودروهای لوکس نظیر بی ام و ،مرسدس بنز کادیلاک ،ولوو و لکسوس افزایش قابل توجهی داشت.اما جگوار لندروور که در سگمنت خودروهای لوکس دسته بندی می شود در بزرگترین بازار جهان با فت 22 درصدی در فروش محصولات خود مواجه شد.

اتو نیوز معتقد است یکی از دلایل افت فروش محصول جگوار لندروور  ،کنترل کیفیت ضعیف  خودروهای تولید شده این برند در چین است. این خودروساز بریتانیایی از سال 2014 تاکنون با چری همکاری کرده و خودروهایی همچون رنجروور اووک، لندروور دیسکاوری و جگوار XFL، XEL و ای پیس را در این کشور مونتاژ می‌کند.

کیفیت تولید محصولات این شرکت از همان ابتدا دچار ضعف بود و تعداد مشکلات خودورهای تولید شده در طول این سالها افزایش داشته و همین امر به افزایش شکایت مشتریان منجر شده است. این مسئله به حدی بحرانی بود که در سال 2017 ،جگوار لندروور 13 فراخوان مختلف را برای رفع مشکلاتی نظیر پنل پشت ، کیسه‌های هوا و باتری‌ها را صادر کرده بود. این فراخوان‌ها حدود 106 هزار خودرو را شامل شده‌اند که 70 درصد فروش سالانه‌ی جگوار لندروور در چین را تشکیل می‌دهد.

از این رو باعث شد تا مشتریان دست به شکایات متعدد بزنند تا به نوعی توجه مسئولین این شرکت را به خود جلب کنند.همچنین افزایش شکایات و کاهش فروش، نمایندگی ها را ملزم نمود تا محصولات این برند را با تخفیف 30 درصدی بفروش برسانند.

تمامی عوامل فوق باعث گردیده که مشتریان در بازار چین حس خوبی به محصولات این برند بریتانیایی نداشته باشند. جگوار لندروور این روزها با مشکلات عدیده ای روبرو بوده و تا کنون هزار نفر را اخراج نموده و قصد دارد در آینده 5 هزار نفر دیگر را نیز تعدیل کند تا به نوعی در 2 سال آینده صرفه جویی 2.5 میلیون پوندی داشته باشد. این کار بخشی از دو برنامه‌ی تاتا موتورز برای احیای جگوار لندروور می‌باشد.

قابل ذکر است هفته گذشته موسسه مستقل جی دی پاور لیست غیر قابل اطمنیان ترین خودرو های جهان را اعلام نموده بود که جگوار لندروور با 211 ایراد در هر 100 خودرو در رتبه دوم غیر قابل اطمینان ترین خودروهای جهان قرار گرفت.

برچسب ها:

لندروور جگوار
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/11/30
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط