icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین CT5 بصورت رسمی معرفی شد،سرباز جدید کادیلاک برای مبارزه ای نا برابر

CT5 بصورت رسمی معرفی شد،سرباز جدید کادیلاک برای مبارزه ای نا برابر

comments 0 1397/12/27

شاسی بلند ها و کراس اوور ها بازار جهان را بی رحمانه در دستان خود گرفته و اجازه عرض اندام را از سوی دیگر سگمنت ها گرفته اند. اما برخی خودوسازان  جهان نظیر کادیلاک هنوز هم معتقد هستند باید  در  این نبرد نابرابر ایستادگی کرد چرا که سدان ها محصولاتی راحت و کابردی هستند  و نهایتا یک روزی دوباره فاتحانه باز خواهند گشت. از همین رو این برند امریکایی برای افزودن به ارتش سدان ها خود سربازی جدید با نام  کادیلاک CT5 را بصورت رسمی معرفی کرد.

CT5 آمده است تا جایگزین محصول سالخورده CTS گردد چرا که برای موفقیت در این نبرد باید تازه نفس  شد. این خودرو همچنین از نظر سازمانی پایین تر از CT6 است.از پیش نیز مشخص بود که کادیلاک برای توسعه محصولات جدید از زبان طراحی جدید خود که پیش از این با کانسپت اسکالا معرفی شده بود ،استفاده خواهد کرد. لذا تمامی عناصر CT5 کاملا الهام گرفته شده از این کانسپت است. درنتیجه، در این سدان جدید نیز چراغ‌های جلوی باریک، دی‌لایت‌های LED عمودی و خطوط عضلانی روی کاپوت دیده می‌شود اما طراحی کلی نمای جلویی آن کمی تهاجمی‌تر از دیگر ساخته‌های کادیلاک است.

 

 

 

اما بارزترین مشخصه پیشانی این سدان آمریکایی جلو پنجره مشکی و عریض است که مجددا یاداورد کانسپت اسکالا است.در نمای جانبی نیز بدلیل سقف شیب دار و نمای کوپه مانند بدنه ؛ظاهری کاملا اسپرت را تداعی می کند. CT5 در دو نسخهٔ مختلف بنام‌های لوکس و اسپرت به بازار عرضه خواهد شد که در این تصاویر اولی خاکستری‌رنگ با چراغ‌های عقب تیره بوده و دومی به رنگ قرمز تاریک با چراغ‌های عقب قرمزرنگ است.

کادیلاک تصاویر زیادی از داخل کابین این خودرو را منتشر نکرده است و تمامی اطلاعات ما به تنها تصویر که نمایی از کنسول میانی را نمایش می گذارد باز خواهد گشت. در تصویر فوق اهرم دنده الکترونیکی و کنترل دوار مربوط به سیستم اطلاعات و سرگرمی به چشم  می خورد. همچنین تریم چوبی به کار رفته در کنسول میانی نشان از لوکس بودن درون این سدان دارد.این تریم چوبی به غیر از کنسول میانی در قسمت های دیگری نظیر رو دری‌ها، تودوزی چرمی لوکس در صندلی‌ها و دیگر قسمت‌ها، سیستم کنترل تهویه، صندلی‌های جلو با تهویه و… بکار گرفته شده است.

از آنجایی که CT5 بر روی نسخه بروزشده آلفای جنرال موتور توسعه داده شده است از قابلیت انتقال قدرت به تمامی چرخها و یا چرخهای عقب برخوردار است.پیشرانه ای که کادیلاک برای سرباز جدید خود به صورت استاندارد برگزیده است موتور 2.0 لیتری چهار سیلندر توربو خواهد بود. اما برای کسانی که بدنبال یک کادیلاک واقعی هستند گزینه شش سیلندر 3 لیتری تویین توربو در نظر گرفته شده است. فعلاً مشخصات و خروجی این موتورها منتشر نشده است اما احتمالاً موتور 3 لیتری همان نمونهٔ مورداستفاده در CT6 است که 410 اسب بخار قدرت دارد. انتقال نیروی هردوی این موتورها نیز توسط یک گیربکس 10 سرعتهٔ اتوماتیک صورت می‌گیرد.

جنرال موتورز برای تولید این سدان کوپه با اصالت 211 میلیون دلار در تأسیسات تولید Lansing Grand River خود در میشیگان سرمایه‌گذاری کرده است.همچنین CT5 در حال حاضر بصورت آنلاین رونمایی شده است و قرار است برای اولین بار در نمایشگاه خودروی نیویورک 2019 به نمایش عمومی گذاشته شود. همچنین فروش این خودرو از اواخر سال جاری آغاز خواهد شد و قیمت آن بدلیل خساست در انتشار اطلاعات از سوی این برند ،در هاله از ابهام قرار دارد اما قطعا قیمت آن پایین تر از قیمت 50 هزار دلاری برادر بزرگتر خود است.

برچسب ها:

کادیلاکcadillac
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/12/27
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط