icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کارلوس گوسن از نیسان و میتسوبیشی شکایت کرد

کارلوس گوسن از نیسان و میتسوبیشی شکایت کرد

comments 0 1398/5/1

ماجرای کارلوس گوسن تمامی ندارد و هر از چند گاهی اخباری در خصوص وی منتشر می شود. اما خبری که به تازگی منتشر شده است در نوع خود جالب است چرا که کارلوس گوسن علی رغم عدم رفع اتهامات و بسته نشدن پروندهاش ،از نیسان و میتسوبیشی در داداگاه هلند شکایت کرده و در خواست 16.5 میلیون غرامت کرده است.

وکیل گوسن در این خصوص می گوید:

"در کشوری همانند هلند هرگاه قصد دارند مدیری را اخراج نمایند دلیل این کار را پیش آن به او می گویند و برای این کار باید دلیل و شواهد خود را نیز ارائه کنند اما در خصوص موکل من هیچ یک از این موارد اجرا نشده است"

کارلوس گوسن از ماه نوامبر تاکنون در ژاپن زندانی بوده و با سیلی از اتهامات مالی روبرو است. این مدیر خودرویی سابق ظاهراً به بی‌گناهی خود اصرار داشته و ادعا می‌کند قربانی دسیسه‌های پشت پرده شده است.

نیسان و میتسوبیشی قبلاً ادعا کرده‌اند گوسن به‌صورت غیرقانونی 9 میلیون دلار از دارایی‌های شرکت را به دست آورده است. او در ماه آوریل وثیقه‌ای 4.5 میلیون دلاری ارائه کرد و به‌صورت موقت از زندان آزاد شد.

اگرچه گوسن تبعیت کشورهای فرانسه، لبنان و برزیل را دارد اما از سال 2012 محل سکونت خود را هلند انتخاب کرده است. همچنین کمپانی هلدینگ اتحاد نیسان-میتسوبیشی نیز در این کشور حضور دارد.

چندی پیش گوسن به منظور دادرسی قبل از محاکمه در تلویزیون ژاپن ظاهر شد اما فعلا زمانی مشخصی برای محاکمه وی اعلام نشده است .به گفته برخی از مقامات احتملا این امر تا سال 2020 رخ ندهد.  شین کوکیموتو معاون دادستان ژاپن می‌گوید اگر اتهامات گوسن ثابت شود احتمالاً به مدت 15 سال به زندان خواهد رفت و 1.4 میلیون دلار نیز جریمه پرداخت خواهد کرد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/5/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط