icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کارلوس گوسن با انتشار ویدئویی مهم ،ادعای بی گناهی کرد

کارلوس گوسن با انتشار ویدئویی مهم ،ادعای بی گناهی کرد

comments 0 1398/1/22

کارلوس گوسن که این روزها خبر ساز ترین فرد دنیا خودرو است ، چند روز پیش بنا بر اتهامات جدید مجددا روانه زندان شد تا پرونده او پیچیده تر از گذشته شود. گوسن قبل از دستیگر مجدد با قرار وثیقه آزاد شده بود.

وی در حالی که برای بار دوم توسط پلیس ژاپن دستیگر در جمع خبرنگاران احضار کرد که بزودی حرف خواهد زد و در این خصوص گفته بود:

"قصد داشتم هفته آینده در کنفراس خبری داستان خود را عنوان کنم که این بازداشت دوباره فرصت بازگو کردن حقایق را از من گرفت اما در نهایت من حقیقت را خواهم گفت.همچنین متعقد هستم اگر دادرسی عادلانه صورت پذیرد بی گناهی من ثابت خواهد شد."

اما ظاهرا مدیر سابق نیسان قبل از دستیگری مجدد موفق شده بود که در ویدئویی حرف های خود را بزند چرا که کارلوس گوسن، نیمه شب گذشته با انتشار یک ویدئو ۷ دقیقه‌ای از بی‌گناهی خود سخن گفت و اذعان داشت که دستگیری وی ناشی از دسیسه بوده است. او در این ویدئو تاکید می کند که نسبت به تمامی اتهام های وارد شده بی گناه است و جریان های  اخیر حاصل دسیسه برخی افراد و مدیران پر نفوذ نیسان می داند اما گوسن در این ویدئو هیچ مدرک مستندی را ارائه نکرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در این ویدئو می گوید:

"من کشور ژاپن و شرکت نیسان را صمیمانه دوست دارم چرا که بدون این منطق هیچ کس نمی تواند در یک کشوری به مدت 20 سال بماند و شرکتی را رهبری و مدیریت کند،مخصوصا که در این سال‌ها دستاورد‌ها و نتایج مطلوبی به دست‌ آمده است."

این مدیر معزول در بخش اصلی سخنانش می گوید دستگیری وی بخاطر اتهام های وارد شده و یا رهبری دیکتاتور گونه اش نیست بلکه برخی از مدیران ارشد این شرکت برای وی دسیسه کرده و نقشه های خیانت آمیز طرحی کرده اند.

گوسن در ادامه صحبت های خود تاکید می کند که می داند این دسیسه ها کار چه کسی بوده اما از بردن نام  این شخص خوداری می کند. او می‌گوید که برای کارکنان نیسان احترام قائل است؛ اما از افرادی با ‌عنوان مدیرانی که به‌خاطر منافع و ترس خود، خسارت‌های مالی به‌بار آورده‌اند، یاد می‌کند. وی در نهایت می گوید این افراد از خود مختاری نیسان و همراستایی با اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی هراس داشتند.

او همچنان می گوید که سالها بر روی استقلال و خود مختاری نیسان پا فشاری کرده است و معتقد است که خودمختاری این شرکت باید بر پایه عملکرد باشد. گون عقیده دارد که عملکرد فعلی نیسان خوب نیست و مدیریت ضعیفی در قبال ضررها و رسوایی‌ّها وجود دارد.

کارلوس گوسن ازاتفاق آرا نوظهور گروه تحت رهبری وی انتقاد می کند و می گوید:

"این وضعیت بوجود آمده برای صنعت چالش برانگیزی نظیر صنعت خودرو مناسب نیست. یک رهبر باید به فکر آینده باشد  و تصور کند که نقش شرکت در آینده چه خواهد بود .باتوجه‌به زمان‌ّهای مختلف، قدرت رهبری به‌کار می‌آید و رهبری بدان معنی است که چه چیزی برای شرکت مناسب است، نه اینکه شما قادر به توافق در چه زمینه‌هایی هستید.

در آخر کارلوس گوسن آرزو می کند که دادگاه وی عادلانه برگزار شود اما ظاهر وی به این مهم اعتقادی ندارد چرا که وکلای وی نسبت به جوانمردانه برگزار شدن این دادگاه شک دارند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/1/22
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط