icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کانسپت رویایی بنتلی EPX 100 GT رونمایی شد

کانسپت رویایی بنتلی EPX 100 GT رونمایی شد

comments 0 1398/4/20

بنتلی به مناسب جشن صد سالگی برند خود از یک کانسپت آینده نگرانه و جذاب با نام EXP 100 GT رونمایی کرد.خودروی مفهومی فوق که در قامت یک گرند تور ظاهر شده است بیانگر طراحی کلی محصولات بنتلی در سال 2035 می باشد.

شده که مجموعاً 1340 اسب بخار قدرت و 1490 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کنند.بنا بر ادعای بنتلی ،این خودروی الکتریکی به لطف اعداد و ارقام اعلام شده دارای صفر تا صد 2.5 ثانیه ای است و می تواند این شتاب را تا حداکثر سرعت 300 کیلومتر در ساعت حفظ نماید.

بنتلی EXP 100 از نسل آینده باتری ها سود می برد که بر اساس پیش بینی ها 5 برابر با نسل فعلی باتری چگالی انرژی دارد لذا بنا بر ادعای بنتلی 80 درصد ظرفیت این باتری ها ظرف 15 دقیقه شارژ خواهد شد.

  با هر بار شارژ کامل این باطری‌ها نیز بُردی برابر با 700 کیلومتر برای خودرو فراهم می‌شود. در همین حال، وزن EXP 100 حدود 1900 کیلوگرم است که برای خودرویی با این اندازه قابل‌توجه است زیرا کانسپت الکتریکی بنتلی 5.8 متر طول و حدود 2.4 متر عرض دارد تا بر جاده‌های آینده حکمرانی کند.

یکی از بارزترین ویژگی های این کانسپت دستیار هوش مصنوعی راننده می باشد.  به گفتهٔ بنتلی، این سیستم نیازهای سرنشینان را از پیش سنجیده و می‌تواند بر اساس دانش خود از مالکش، راحتی را به حداکثر برساند به‌گونه‌ای که مثلاً برای ارائهٔ حمایت بیشتر از بدن در طول رانندگی، سطوح صندلی را کنترل می‌کند.

 داخل کابین این بنتلی آینده نگرانه حسگرهای بیومتریک تعبیه شده که حرکات چشم ،فشار خون سرنشنیان را در همه حال مورد بررسی قرار می دهد. بسته به اینکه آیا سیستم رانندگی خودکار فعال باشد یا خیر نیز سه ترکیب مختلف برای صندلی‌ها قابل تنظیم است.

برچسب ها:

بنتلیبنتلی EXP 100
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/4/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط