icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کراس اوور تمامی الکتریکی EQC 1886 معرفی شد

کراس اوور تمامی الکتریکی EQC 1886 معرفی شد

comments 0 1398/1/31

مرسدس بنز در جریان نمایشگاه خودروی نیویورک 2019 نسخه ای خاص از شاسی بلند تمام الکتریکی خود را رونمایی کرد.این خودرو که EQC 1886 نام گرفته ادای احترامی به زمان اختراع خودرو توسط این برند آلمانی باز می گردد.

کارل بنز در 29 ژانویه‌ی 1886 حق اختراع خودرویی با پیشرانه‌ی بنزینی را ثبت کرد. برای اولین بار در جولای سال 1886 بود که خودروی سه چرخ او ظاهر شد و از اینجا بود که تاریخ حمل‌ونقل با استفاده از سوخت‌های فسیلی شروع شد.مرسدس بنز اعتقاد دارد زمان حالدارای شرایطی مشابه به زمان اختراع خودرو است چرا که در برهه ای از تاریخ قرار داریم که محصولات برقی در حالی انقلاب جدید در صنعت خودروسازی جان هستند.

همین امر موجب گردیده که مرسدس بنز نسخه ای سفارشی از تنها محصول تمام الکتریکی خود را رونمایی کند.شاید با نگاهی به تصاویر متوجه تمایز این نسخه خاص با مدل استاندارد نشوید اما مرسدس بنز می گوید برخی از ویژگی های این خودرو باعث تمایز شده است.  در آغاز باید گفت این خودرو تنها با رنگ پیشرفته‌ی نقره‌ای متالیک عرضه شده و پانل رادیاتور (جلوپنجره) آن دارای عناصر مشکی می‌باشد. همچنین بر روی گلیگر نیز یک نشان براقی مشکی تعبیه شده است تا نماد 1886 را به رخ بکشاند. رینگ های 20 اینچی مشکی رنگ با المان های سفید از جمله دیگر تغییرات است.

اما داخل کابین هم تغییرات رخ داده است. صندلی جدید آبی و مشکی ایندنکو ،نشان ادیشن 1886 روی صندلی‌ها و کنسول مرکزی و همچنین نوشته‌ی EQC در روی کف‌پوش‌ها از دیگر ویژگی‌های متمایز این شاسی‌بلند الکتریکی هستند.

مرسدس بنز  ادیشن 1886 دارای پیکچی مانند Energizing  است که شامل مواردی چون سیستم صوتی برمستر، صندلی‌های راننده و سرنشین برقی با حافظه و طیف وسیع سیستم‌های کمک‌راننده است.

مرسدس اشاره به تغییرات احتمالی قوای محرکه نکرده است اما مدل استاندارد دارای دو پیشرانه الکتریکی با قدرت 402 اسبی و گشتاور 764 نیوتون متری است که باعث ایجاد شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 4.9 ثانیه‌ای می‌شود. یک باتری لیتیوم-یون 80 کیلووات ساعتی هم برد 471 کیلومتری ایجاد می‌کند.

 

این نسخه خاص مرسدس بنز قرار است از سال 2020 وارد بازار آمریکا شود.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/1/31
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط