icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کراس اوور تمام الکتریکی I.D. Roomzz معرفی شد

کراس اوور تمام الکتریکی I.D. Roomzz معرفی شد

comments 0 1398/1/25

فولکس واگن در حال سرعت دادن به الکتریکی کردن محصولات خود بوده  و قرار است تا سالهای آینده بخش عمده ای از محصولات این غول خودروسازی جهان دوستدار محیوط زیست شود. این برند ژرمن ها امروز از جدیدترین کانسپت تمام الکتریکی خود با نام I.D. Roomzz رونمایی کرد و قرار است برای اولین بار در نمایشگاه خودروی شانگهای 2019 به نمایش عمومی گذاشته شود.

این محصول جدید فولکس واگن یک کراس اوور سه ردیفه است که بدلیل برخوداری از پیشرانه الکتریکی کاملا دوستدار محیط زیست .همچنین این خودرو از دیگر شاسی بلند الکتریکی فولکس واگن با نام I.D. Crozz بزرگتر بوده اما برروی همان پلت فرم  MEB توسعه داده شده است.

مهندسان آلمانی برای شکل دادن به این کراس اوور از زبان طراحی فولکس واگن برای محصولات الکتریکی بهره برده اند لذا شباهت این خودرو با کانسپت های دیگر فولکس واگن به وضوح مشخص است. سپر های برزگ به همراه چراغ های LED پیوسته عینکی شکل از ویژگی های این زبان طراحی برشمرده می شود.

از آنجایی که این کراس اوور یک خودروی کانسپت است نمای کابین آن بسیار رادیکالی طراحی شده است. از بارزترین ویژگی های کابین I.D. Roomzz صفحه نمایش عریض و شیشه ای موجود در داشبورد است که به سیستم اطلاعات و سرگرمی نیز متصل شده است. البته وسط غربیلک فرمان یک صفحه نمایش دیگر نیز به چشم می خورد. همچنین با استفاده از دستیار I.D. Pilot می‌توانید I.D. Roomzz خود را به راننده اتوماتیک بسپارید.

 این کراس اوور فولکس واگن به به نسخه‌ای ویژه از تکنولوژی 4MOTION مجهز شده و دو موتور الکتریکی نصب شده در محور های عقب و جلو خودرو وظیفه تامین نیروی جلو برنده را بر عهده خواهند داشت.

پیشرانه های فوق مجموعا قدرتی برابر با 302 اسب بخار را در اختیار چرخها قرار می دهند تا I.D. Roomzz بتوانند در مدت زمان 6.6 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت برساند و این میزان شتاب را تا حداکثر سرعت 180 کیلومتر در ساعت حفظ نماید.

مهترین ویژگی این کراس اوور به میزان پیمایش آن باز می گردد. این خودروساز آلمانی ادعا می کند I.D. Roomzz تحت قوانین WLTP دارای بردی برابر با 450 کیلومتر است که این میزان تحت قوانین NEFZ چین به 475 کیلومتر خواهد رسید.

 

فولکس واگن قصد دارد در آینده نزدیک محصولات الکتریکی خود را روانه بازارهای جهانی کند از این رو در ابتدا و در سال 2020 نسخه تجاری شده I.D. Roomzz و  I.D. Crozz به بازار عرضه خواهد شد و سپس در سال 2022 نسخه تجاری شده سدان I.D. Vizzion و ون I.D. Buzz به تولید خواهند رسید.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/1/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط