icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کراس اوور MX-30 ،نخستین محصول تمام الکتریکی مزدا

کراس اوور MX-30 ،نخستین محصول تمام الکتریکی مزدا

comments 0 1398/8/1

نمایشگاه خودروی توکیو 2019 تا چندی دیگر آغاز به کار خواهد کرد و خودروسازان این کشور در تکاپو هستند تا آخرین دستاورد های خود را در این آوردگاه خودرویی به نمایش بگذارند.اما شاید یکی از مهمترین رویداد این نمایشگاه رونمایی از نخستین محصول تمام الکتریکی مزدا باشد.

اگرچه تیزر رسمی منتشر شده توسط مزدا چیز زیادی را نشان نداده اما حالا می‌توانیم تصویری واضح از کانسپت MX-30 داشته باشیم. این خودروی الکتریکی برخلاف انتظارات نام عجیبی را به خود گرفته است.این تصویر از کاور مجله‌ی خودروی ژاپن گرفته شده است. در این تصویر می‌توانیم یک کراس اوور با شکل کوپه مانند را ببینیم که مهم‌ترین ویژگی آن درب‌های عقب کوچکی می‌باشد که قطعاً ما را به یاد خودروی اسپورت RX-8 خواهد انداخت.

همانند کوپه‌ی خاطره‌انگیز مزدا که از پیشرانه‌ی روتاری استفاده می‌کرد، درب‌های عقب این کانسپت فاقد دستگیره‌های درب واضح بوده و احتمالاً برای دسترسی به داخل خودرو باید ابتدا درب‌های جلو را باز کرد. این درب‌های کوچک به همراه خط سقف خمیده به وضوح قصد مزدا برای نمایش یک کراس اوور کوپه را نشان می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های طراحی جالب MX-30 می‌توان به جلوپنجره‌ای اشاره کرد که بسیار نازک‌تر از جلوپنجره‌ی محصولات کنونی این برند بوده و کاپوت هم ویژگی خاصی دارد که روی جلوپنجره کشیده شده است. چراغ‌های جلو نیز اگرچه جدید هستند اما برای ما آشنا بوده و پوشش‌های چشمگیر بدنه نیز ما را به یاد کراس اوور CX-30 می‌اندازند. ما تصویری از پشت خودرو نداریم اما کاملاً واضح است که چراغ‌های عقب شکل سه‌بعدی دارند.

کانسپت مزدا MX-30 کاملاً آماده‌ی تولید به نظر می‌رسد. مدل تولیدی دارای پیشرانه‌ی الکتریکی با قدرت 141 اسب بخاری و گشتاور 265 نیوتون متری خواهد بود و در قلب خود یک مجموعه باتری لیتیوم-یونی 35.5 کیلووات ساعتی را جای خواهد داد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/8/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط