icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کرولا نسل جدید با قلب تپنده تویوتا C-HR

کرولا نسل جدید با قلب تپنده تویوتا C-HR

comments 0 1397/3/20

تویوتا در حالی که قرار است در تاریخ 25 ژوئن از کرولا نسل جدید رونمایی کند در اقدامی بی سابقه به برخی از خبرنگاران اجازه داد تا این خودرو را در پیست فوجی این کشور مورد تست وبررسی قرار دهند.تویوتا پیش از این ،نسخه هاچ بک کرولا رابا نام ارویس عرضه می کرد اما ظاهر در این نسل دیگر خبری از این نام نیست و نسخه هاچ بک هم قرار است با نام کرولا عرضه شود. البته درک این موضوع راحت است چرا که برند کرولا حدود 50 سال است که معرفی شده و برای این خودرو ساز ژاپنی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کرولا نسل جدید

کرولای هاچ بک جدید با برخورداری از 4375 میلی متر طول، 1790 میلی متر عرض و 1460 میلی متر و فاصله دو محوری 2640 خودروی سایز متوسط محسوب می گردد که از نظر ظاهری شبیه به همتیان اروپایی و آمریکایی خود می باشد. تویوتا برای شکل دادن کرولای هاچ بک نسل جدید از زبان طراحی یکپارچه Keen Look استفاده کرده است از همین رو چراغهای جلو زاویه دار و همچنین جلو پنجره بزرگ باعث خواهد شد این خودرو نمایی جذاب و پویا داشته باشد. همچنین در محل نصب لوگوی این خودرو شاهد لوگوی کرولا هتسیم که بی شباهت با برند داچیا نمی باشد. در داخل کابین می توان تودوزی چرم با ترکیب رنگ دوگانه را سفارش داد. صفحه نمایش 4.3 اینچی استاندارد در وسط داشبورد را نیز می توان با یک صفحه نمایش 7.0 اینچی جایگزین کرد تا نمای داخل کابین دیجیتالی تر به نظر برسد.

کرولا نسل جدید

تویوتا قرار است این خودرو را با دو پیشرانه مختلف عرضه نماید که هر دو از تویوتا C-HR به عاریت گرفته شده است. اولین گزینه موتور 1.8 لیتری هیبریدی است که تنها بصورت تک دیفرانسیل و با جعبه دنده CVT عرضه خواهد شد.گزینه دوم نیز موتور 1.2 لیتری توربو شارژر خواهد بود که به منظور پاسخ به نیاز افرادی بدنبال هیجان بیشتر هستند ،بکار گرفته شده است.

کرولا نسل جدید

این موتور با اینکه قدرتی برابر با تویوتا C-HR تولید می کند اما حداکثر محدوده دور مجاز آن تا 500 دور در دقیقه افزایش یافته است. این هاچ بک جدید تویوتا اولین محصولی از این برند ژاپنی است که به جعبه دنده هوشمند iMT مجهز شده است . بعبارتی این جعبه دنده 6 سرعته از سیستم هماهنگی دور موتور با نسبت دنده و سیستم کمکی شروع حرکت از حالت سکون  بهره می برد. تویاتا کرولای هاچ بک نسل جدید با این موتور و در ژاپن بصورت 4 چرخ متحرک عرضه خواهد شد  ودر خصوص اینکه موتور فوق در اروپا نیز عرضه گردد ابهاماتی وجود دارد .

همچنین نسل جدید کرولا به امکانات اضافی این خودرو شامل سیستم ACA (سیستم فعال بهبود فرمان پذیری) که از ترمزها برای بهبود فرمان پذیری خودرو استفاده می کند و سیستم AVS (سیستم تعلیق تطبیقی با نرخ میرایی متغیر) است که مجهز به ضربه گیرهایی با کنترل الکترونیکی است بهره خواهد برد

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/3/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط