icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کم فروش ترین خودروهای سال 2018 آمریکا معرفی شدند+قسمت دوم

کم فروش ترین خودروهای سال 2018 آمریکا معرفی شدند+قسمت دوم

comments 0 1397/9/19

محبوبیت بی اندازه کراس اوورهای در بازارهای جهان امری است ثابت شده که به شدت سگمنت های دیگر نظیر سدان ها را تحت تاثیر خود قرار داده است.این مهم در آمار فروش خودروهای مختلف در بازار آمریکا مشهود است بطوریکه میزان فروش سدان ها و اسپرت ها به شدت کاهش یافته است.از این رو قصد داریم کم فروش ترین خودروهای سال آمریکا بعنوان یکی از بزرگترین بازارهای جهان را معرفی نماییم . اما به منظور ارائه امار دقیق ،سدان هایی که تولید آنها در سال 2018 متوقف شده است یا اسپرت هایی که تولیدشان محدود بوده است را از این لیست خارج کرده ایم.آمار ذیل مربوط به دوره زمانی ابتدای سال تا اکتبر سال جاری خواهد بود.

7-فیات 500L

7-فیات 500L

فروش: 1,327 دستگاه

نسخه 5 درب و بزرگتر فیات 500 حال و روز خوشی در بازار آمریکا ندارد چرا که فقط 1،327 دستگاه این خودرو بفروش رسیده است.البته دلیل این امر مشخص است چرا که این خودرو علی رغم بزرگتر بودن در خانواده فیات 500 ها ،همچنان فضای داخلی محدودی دارد که برای 4 بزرگسال ایجاد مزاحمت می کند.همچنین عمکلرد فنی این خودرو کاملا در حد متوسط است . مجموع این دلایل باعث عدم موفقیت این کوچولوی فیات است.

6-تویوتا میرای

6-تویوتا میرای

فروش: 1,263 دستگاه

میرای یکی از معدود خودروهای سوخت هیدروژین دنیا است که البته فقط در بخش هایی از آمریکا که زیر ساخت های ارائه دهنده این سوخت موجود می باشد ،عرضه شده است.از همین رو تا پایان اکتبر سال جاری تنها 1،263 دستگاه از این خودرو بفروش رسیده است که به نوبه خود بسیار بهتر از دیگر خودروهای موجود در این لیست است چرا که اگر جایگاه های ارائه دهنده سوخت هیدروژنی در آمریکا افزایش یابد ،به تناسب فروش این خودرو نیز افزایش خواهد یافت.

5-آئودی TT

5-آئودی TT

فروش: 1,244 دستگاه

جای تعجب دارد این خودروی اسپرت و دوست داشتنی آئودی که از ظاهری جذاب و پرفورمنس برخوردار است و با قیمت 44 هزار دلار در دسترس بیشتر مردم قرار دارد از فروش کمی بهره می برد.البته شاید دوستدارن این خودرو منتظر عرضه نسل جدید آن در سال 2019 هستند.در هر حال آئودی TT از ابتدای سال فقط 1،244 دستگاه بفروش رسیده است.

4-اسمارت فورتو

4-اسمارت فورتو

فروش: 1,054 دستگاه

فورتو از تمامی خودروهای حاضر در این لیست از قیمت کمتری برخوردار است . همچنین این خودرو آنقدر کوچک است که در صندوق عقب جگوار XJ جای می گیرد!اما فورتو هچیگاه خودروی محبوب آمریکایی نبوده و با کاهش فروش 62 درصدی نسبت به سال گذشته آمار فروشش به 1،054 دستگاه رسیده است.

3-آئودی A8

3-آئودی A8

فروش: 909 دستگاه

پرچمدار محصولات سواری آئودی از مشکلی شبیه به آئودی A7 رنج می برد. درحالی‌که اختلاف قیمت کمی هم بین این دو خودرو وجود دارد. قیمت A8 از 83,800 دلار آغاز می‌شود و از تکنولوژی‌های فراوانی هم برخوردار است.اما بخت از روی سر سدان های لوکس در سرتاسر جهان برگشته است و کراس اوور های جایگزین آنها شده اند.از این خودرو لوکس آئودی فقط 909 دستگاه بفروش رسیده است.

 

 

2-کیا K900

2-کیا K900

فروش: 277 دستگاه

کیا هر چه تلاش می کند تا بتواند در زمره لوکس سازان جهان سری در سرها داشته باشد موفق نمی شود. این برند کره ای سال جدید را با رونمایی از لوکس ترین محصول خود با نام K900 آغاز کرد اما باز هم مانند نسل قبلی نتوانست توجه سرمایه داران آمریکایی را به خود جلب نماید. با وجودی که K900 جدید تقریباً از همه لحاظ پیشرفت کرده است، طی سال جاری فقط 277 دستگاه فروش داشته و بدین ترتیب یکی از بدترین جایگاه‌های این لیست را بااقتدار از آن خود کرده است!

1-آلفارومئو 4C

1-آلفارومئو 4C

فروش: 217 دستگاه

کراس اوور های آنقدر محبوب شده اند که در حال دست درازی به بازار خودروهای اسپرت نیز هستند. آلفارومئو 4C خودروی اسپرت و موتور وسط است که در گذشته دل هر ببینده ای را از آن خود می کرد. این خودرو با پیشرانه 4 سیلندر توربو 240 اسب بخاری خود تنها 4 ثانیه نیاز دارد تا سرعتش را از حالت سکون به 100 کیلومتر در ساعت برساند.اما هیچکدام از این موارد باعث نشد که 4C بتوان فروش خوبی را داشته باشد و تنها 217 دستگاه این خودرو در آمریکا بفروش رسید.البته قیمت بالای 66 هزار دلاری بر روی فروش کم این کوپه ایتالیایی بی تاثیر نبوده است.امسال نیز عرضه نسخه کوپه آن در آمریکا متوقف شده اما نسخه اسپایدر همچنان در نمایندگی های فروش حضور دارد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/9/19
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط