icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کیا سورنتو جدیدبصورت رسمی معرفی شد

کیا سورنتو جدیدبصورت رسمی معرفی شد

comments 0 1398/11/30

کیا پیش از رونمای نسل جدید سورنتو ،تصاویر رسمی این شاسی بلند خود را بصورت رسمی منتشر کرد.همانطور که در تصاویر مشخص شده است در سورنتوی نسل جدید تغییرات بنیادینی صورت گرفته بطوریکه از همه چیز از نمای داخلی تا کابین تغییر کرده است.

همان‌طور که در تصاویر جاسوسی بدون پوشش قبلی دیده بودیم، نسل جدید سورنتو جدیدترین تفسیر از جلوپنجرهٔ موسوم به پوزهٔ ببر کیا را به نمایش گذاشته که به زیبایی با چراغ‌های جلو و دی‌لایت‌های LED ادغام شده و نمای جسورانه‌تری به خودرو بخشیده است. به گفتهٔ کیا همچنین کاپوت سورنتو کشیده‌تر از قبل شده و ستون‌های A حالا 30 میلی‌متر بیشتر از محور جلو فاصله گرفته‌اند.

در پروفیل جانبی نسل جدید سورنتو طراحی تیز پنجرهٔ سوم به همراه ‌تریم تزئینی نقره‌ای روی ستون C و گلگیر جلو جلب‌توجه می‌کنند. همچنین به گفتهٔ کیا، فاصلهٔ محوری خودرو افزایش یافته و اوورهنگ‌های جلو و عقب آن کوتاه‌تر شده‌اند. در عقب این کراس‌اوور کره‌ای نیز چراغ‌های عمودی دوقسمتی به چشم می‌خورند که کاملاً از چراغ‌های افقی نسل قبلی فاصله گرفته‌اند. اسپویلر روی سقف، نوشتهٔ SORENTO و تریم نقره‌ای‌رنگ روی سپر هم از دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه نسل جدید کراس‌اوور میان سایز کیا هستند.

همان‌طور که اشاره شد، در نسل جدید سورنتو نه‌تنها طراحی بیرونی بلکه داخل خودرو نیز کاملاً از نو طراحی شده است؛ بنابراین حالا علاوه بر اینکه کابین سورنتو سطح بالاتر از قبل به نظر می‌رسد، به گفتهٔ کیا، با سه ردیف صندلی و فضای بار وسیع، یکی از جادارترین خودروهایی هم محسوب می‌شود که تاکنون ساخته است. در اینجا مقابل راننده یک صفحه آمپر دیجیتالی 12.3 اینچی قرار گرفته و در کنار آن‌هم یک نمایشگر 10.12 اینچی لمسی برای سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جای گرفته است که زیر آن دریچه‌های عمودی تهویه به چشم می‌خورند. نورپردازی داخلی رنگارنگ و تودوزی چرمی دورنگ نیز ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های داخلی سورنتوی جدید هستند.

روی کنسول مرکزی سورنتو مدل 2021 انتخاب‌گر دنده به شکل دوار دیده می‌شود و یک انتخاب‌گر دیگر با همین شکل اما کوچک‌تر هم برای حالات رانندگی تعبیه شده است. همچنین خوشبختانه کنترل سیستم تهویه همچنان توسط دکمه‌های فیزیکی صورت می‌گیرد. برای گرم‌کن و تهویهٔ صندلی‌های جلو نیز دکمه‌های مجزا در نظر گرفته شده که روی کنسول مرکزی جای گرفته‌اند. کیا بدون آنکه جزئیات بیشتری عنوان کند، سورنتو مدل 2021 را تکنولوژیک‌ترین خودرویی دانسته که تاکنون تولید کرده است.

کیا فعلاً از پیشرانه‌ها و مشخصات فنی نسل جدید سورنتو حرفی نزده و بنابراین فعلاً نمی‌دانیم زیر کاپوت آن چه موتورهایی قرار می‌گیرد اما در تصاویر جاسوسی اخیر، روی خودرو نشان ECO Hybrid دیده می‌شد که این می‌تواند به معنای ارائهٔ قوای محرکهٔ هیبریدی اپتیما با موتور 2 لیتری توربو برای آن باشد. همان‌طور که اشاره شد، نسل جدید سورنتو برای اولین بار رسماً در تاریخ 3 مارس در نمایشگاه ژنو به نمایش عمومی درخواهد آمد و احتمالاً در آن زمان جزئیات کامل آن منتشر خواهد شد. فروش این کراس‌اوور کره‌ای نیز باید مدت کوتاهی بعد در بازار خانگی آغاز شود و سپس تا پایان امسال راهی بازارهای جهانی گردد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/11/30
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط