icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کیا استینگر نیامده به پایان راه خود رسید

کیا استینگر نیامده به پایان راه خود رسید

comments 0 1399/2/5

در سال 2018 ،کمپانی کیا از سدان اسپرت استینگر بعنوان یک خودروی هنجار شکن رونمایی کرد تا بتواند در مسیر موفیت گامی محکم بردارد. هر چند این خودرو باعث سوپرایز مشتریان شد اما برای ارائه نسل جدیدی از استینگر این آمار فروش است که حرف اول را می زند و این موضع اصلا مطلوب نیست. زیرا فروش استینگر بین سال‌های 2018 و 2019 تقریباً 18 درصد کاهش یافته است. حال یک گزارش جدید کره‌ای می‌گوید فروش پایین این سدان اسپرت می‌تواند موجب لغو توسعهٔ نسل دوم آن شود.

هرچند این گزارش فعلاً در حد یک شایعه است اما ادعای آن هرگز دور از ذهن و تعجب‌آور نیست زیرا فروش استینگر در سه‌ماههٔ نخست امسال نیز 21 درصد نسبت به مدت مشابه سال 2019 کاهش داشته است. تنها در ماه مارس امسال، سدان اسپرت کیا با کاهش فروش چشمگیر 40 درصدی مواجه شده است. البته طی این ماه همه‌گیری ویروس کرونا بسیاری از نمایندگی‌های فروش خودرو در سراسر دنیا را تعطیل کرده و هرچه این بیماری بیشتر ادامه پیدا کند، آسیب بیشتری به خودروسازان وارد می‌سازد.

کیا تا پایان سال 2018 هنوز تصمیمی در مورد نسل دوم استینگر نگرفته بود و سپس در سپتامبر 2019 مدیر طراحی این شرکت «Gregory Guillaume» گفت این خودرو در فروش به آن خوبی که امیدوار بودیم عمل نکرده است. البته وی افزود که کیا باید در مورد این سدان پرفورمنس محور صبور باشد. مدیر طراحی کیا همچنین اظهار داشت که استینگر در آینده می‌تواند به خودروی دیگری تبدیل شود و به هجوم استفاده از نیروی الکتریسیته در خودروهای امروزی اشاره کرد. البته او اضافه کرد که سازندهٔ کره‌ای هنوز فرصت تصمیم‌گیری در این رابطه دارد.

 

در حال حاضر شایعات حاکی از آن هستند که کیا در حال آماده‌سازی تازه‌سازی میان‌دوره‌ای استینگر است که شامل ارتقاء پیشرانهٔ 3.3 لیتری V6 توئین توربوی آن‌هم می‌شود. طی این به‌روزرسانی، دماغه و چراغ‌های عقب استینگر بازطراحی و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی آن‌هم بروز خواهد شد. البته این نسل دوم نخواهد بود اما نشان می‌دهد کیا هنوز امیدوار آیت که استینگر بتواند موفق شود.

برچسب ها:

کیااستینگر
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/2/5
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط