icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین گزارش تصویری از مسابقات دریفت کشوری 97،دو سال غیبت رضا فهیم منجر به قهرمانی شد

گزارش تصویری از مسابقات دریفت کشوری 97،دو سال غیبت رضا فهیم منجر به قهرمانی شد

comments 0 1397/12/11

مسابقات فرمولا دریفت کشوری از جذابترین مسابقات خودرویی محسوب می گردد که بدلیل ماهیت هیجان انگیز و پر سر و صدای خود علاقمندان زیادی را به خود جذب کرده است. امسال هم همانند سال های گذشته مسابقات قهرمانی دریف کشور در پیست مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد و مهمترین رویداد این مسابقات حضور رضا فیهم پس از دو سال غیب در این مسابقات بود.

البته مسابقات امسال از نظر ساختار برگزاری کمی با سالهای گذشته متفاوت بود بطور که مسابقات امسال در دو روز برگزار شد. در روز اول تمامی شرکت کنندگان بصورت انفرادی در پیست حاضر شدند و دو دور راند به رقابت پرداختند تا امتیاز گیری اولیه مشخص شود. قابل ذکر است سال گذشته ور امتیاز گیری و مسابقه فینال در یک روز برگزار شده بود.

در پایان روز اول 15 راننده به مرحله نهایی راه یافتند اما نکته جالب میزان امتیاز گیری رضا فهیم بود. وی که به مدت دو سال در ترکیه مشغول مسابقه دادن بود توانست حداکثر امتیاز موجود را منهای یک امتیاز از آن خود کند که در نوع خود رکوردی محسوب می گردد.بدین ترتیب رضا فهیم با کسب 99 امتیاز در رتبه اول ایستاد و بعد از او هیراد صفر چی و رضا گله دار هر دو با 94 در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

در روز دوم دور نهایی یا دور سوئسو برگزار گردید که رانندگان در این روش بصورت دو به دو با یکدیگر به رقابت پرداختند. در این دور، نخستین رقیب پیشانی‌دار، محمدرضا روحی بود که توانست با اختلاف امتیاز خوبی روحی را حذف کند. سپس نوبت به رضا فهیم رسید تا عماد مدیر را حذف کند. در رقابت بعدی رضا بزرگ در مقابل هادی جعفرپور قرار گرفت اما با بیرون رفتن بزرگ در تعقیب جعفرپور، حذف شد.

رقابت بعدی بین هیراد صفرچی و دکتر بیگدلی انجام شد و صفرچی با اختلاف توانست خود را به مرحله بعد برساند. رقابت بعدی بین رضا گله‌دار و پیشانی‌دار برگزار شد که درواقع یک فینال زودهنگام بود.

با کنار رفتن گله‌دار فقط صفرچی رقیب پیشانی‌دار بود که این بار با نزدیک شدن به پیشانی‌دار هنگام تعقیب و فاصله انداختن هنگام جلوداری، توانست خود را به فینال و رقابت با رضا فهیم برساند. اما در فینال این فهیم بود که بافاصله انداختن و به‌کمک خودرو  سریع‌تر خود در آخرین دور پیست، توانست امتیاز بیشتری را کسب کرده و خود را به‌عنوان قهرمان این راند از مسابقات معرفی کند.

بدین ترتیب رضا فهیم با قرار گرفتن در سکوی اول به مقام قهرمانی دست یافت و هیراد صفرچی به مقام دوم دست یافت و این شهاب پیشانی دار بود که بر روی کسوی سوم ایستاد.

 

بد نیست بدانید  رضا فهیم قهرمان این دور از مسابقات ، در دور های گذشته با بی ام و M6 زبان زد خاص و عام بود اما وی دو سال پیش ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد تا در آنجا با در اختیار گرفتن یک گاراژ اختصاص مشکلی در خصوص تجهیز خودروی جدیدش مشکلی نداشته باشد.وی در این دو سال در مسابقات حرفه ای ترکیه شرکت کرده بود و کسب تجربه در این میادین باعث گردید که در ایران نیز بدون رقیب باشد.خودروی نیسانی که وی در مسابقات ایران از آن استفاده کرده بود ،از ترکیه به ایران منتقل شده بود.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/12/11
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط