icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین گزارش تصویری از مسابقات درگ قهرمانی کشور 97 در اتودروم آیلند،رکورد ها جابجا شد

گزارش تصویری از مسابقات درگ قهرمانی کشور 97 در اتودروم آیلند،رکورد ها جابجا شد

comments 0 1397/11/6

روز گذشته مسابقات درگ قهرمانی  کشوری در پیست اتودروم شهر آیلند برگزار شد. قطعا مسابقات درگ یکی از جذاب ترین مسابقات خودرویی کشور است که علاقمندان بسیاری دارد ،لذا همین امر موجب شده بود علی رغم فاصله حدود 40 کیلومتری محل مسابقات با تهران خیل عظیم طرفرداران این رشته ورزشی به محل برگزاری مراجعه نمایند.امسال همانند سالهای گذشته مسابقات در دو روز پنج شنبه و جمعه برگزار گردید که در روز نسخه مرحله مقدمات و انتخابی و روز جمعه مراحل نهایی انجام شد.

مسابقات درگ امسال در چندین بخش مختلف شامل کلاس اختصاصی 206 ،کلاس 4 و 6 سیلندر دیفرانسیل  اتمسفر دیفرانسیل جلو ، 4 و 6 سیلندر دیفرانسیل  اتمسفر دیفرانسیل عقب ،8 سیلندر تیون شده ،کلاس 4 و 6 سیلندر توربو دیفرانسیل عقب ،4 و 6 سیلندر توربو دیفرانسیل جلو ، 8 سیلندر  کلاسیک و کلاس آزاد برگزار گردید ونفرات برتر نیز معرفی شدند.

اما مسابقات امسال نیز شاهد یک رویداد مهم بود و آنهم شکست شدن رکورد زمان درگ 400 متر کشور بود. در این مسابقات آقای سامان خنجری یکی رانندگان حرفه ای کشور موفق شد با خودروی داتسون حرفه ای خود در کلاس آزاد زمان 9.84 ثانیه را ثبت کند که  در نوع خود رکورد قابل توجهی بر شمرده می شد چرا که وی اولین نفری در ایران است که توانست به رکورد زیر 10 ثانیه دست یابد.

در کلاس آزاد و با توجه به حذفی بودن رقابت نهایتا فرزین رستگار (میتسوبیشی گالانت) و ارسطو عامری بودند که موفق به کسب مقام های قهرمانی و نایب قهرمانی در این کلاس شدند.  اما در  کلاس چهار و شش سیلندر توربو، مصطفی مسلمی زاده توانست رتبه اول را از آن خود کند  و محمد مجیدی و شهریار زنگنه بترتیب در سکوهای بعدی قرار گرفتند.

کلاس 8 سیلندر کلاسیک که در انحصار خودروهای آمریکایی قرار داشت ، حسن جلیلی از پیشکسوتان این رشته شناخته می شود بر روی سکوی نخست قرار گرفتن  و سوان غریب و ایمان اصغرزاده نیز نفرات بعدی بودند که کمترین زمان را به خود اختصاص دادند.

کلاس شش سیلندر توربو در بیشتر موارد به بی ام و های  موتورهای شش سیلندر 3 لیتری از مدل های Z4 و 335 تعلق داشت که در نهایت با ارسطو عامر در عنوان نخست را به خود اختصاص داد . و مقام های دوم و سوم مرتضی شاد فرخ و علیرضا رضایی پایان

مسابقات درگ سال 97 که با پوشش زنده از شبکه 3 سیما همراه بود از ضعف های برخوردار بود که موجب  نارضایتی  برخی بازدید کنندگان گردید . نبود جایگاه برای تماشاچیان ،عدم اطلاع رسانی کافی  وعدم حضور گزارشگر از عمده این مشکلات بود. البته موارد دیگری نظیر عدم وجود تابلو های مربوط به اعلام زمان در جهتی که تماشاگران و عدم اطلاع رسانی جهت برندگان در هر دور مزید بر این علت شد. لذا امیدواریم که مسئولین فدراسیون اتوموبیلرانی و مسئولین برگزار کننده برای سالهای آتی از همین امروز به فکر باشند تا بازدید کنندگان و علاقمندان به این مسابقات جذاب با خاطره ای خوب محل مسابقات را ترک نماید.اما دراین شرایط اقتصادی  قطعا نباید از تلاش بی وقفه و مستمر برگزار کننده این مسابقات براحتی گذشت چرا که در هر حال ثابت شد که در ایران هم می توانیم اینچنین مسابقات حرفه ای را برگزار نماییم.

فهرست نفرات برتر در تمامی کلاسها

فهرست نفرات برتر در تمامی کلاسها

کلاس ۴و ۸ سیلندر اتمسفر
1 شروین یگانه
2 امید حیدری
3 علی دهقانی

کلاس ۴و ۶ سیلندر توربو
1 ارسطو عامری
2 مرتضی شادفرخ
3 علیرضا رضایی

کلاس اختصاصی ۲۰۶
1 میثم رخشان
2 نوید مزارعی
3 سینا شعبان

کلاس ۴ و ۶ سیلندر اتمسفر
1 عطا ماجدی (پورشه 911 کاررا اس)
2 شایان خسروی نژاد
3 امیر ضیائی

کلاس ۸ سیلندر کلاسیک
1 حسن جلیلی
2 سوان غریب
3 ایمان اصغر زاده

کلاس ۴ و ۶ سیلندر توربو
1 مصطفی مسلمی زاده
2 محمد مجیدی
3 شهریار زنگنه

کلاس آزاد
1 فرزین رستگار
2 ارسطو عامری
3 سامان خنجری

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/11/6
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط