icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین گودزیلای تیون شده در مقابل آکورا NSX

گودزیلای تیون شده در مقابل آکورا NSX

comments 0 1398/2/28

ژاپنی هایی زمانی به عرضه خودروهای پرفورمنس شهرت داشتند و محصولاتی قابل توجه را به بازارهای جهانی عرضه داشتند.اما آن سالها گذشته و دیگر از عصر طلای خودرو های پرفورمنس ژاپنی خبری نیست. در این بین هستند برخی برند های این کشور که هنوز هم سعی در زنده نگه داشتن این عصر طلایی هستند.برای اثبات این موضوع درگی جذاب مابین گودزیلای ژاپنی یا همان نیسان جی تی ار و آکورا NSX را با هم خواهیم دید. البته پیش از مشاهده این ویدئو باید بگوییم که گودزیلای ژاپنی توسط کمپانی بریتانیایی  لیچ فیلد تقویت شده است و اکورا در برینانیا با نام هوندا عرضه می شود.

اکورا حاضر در این درگ بصورت استاندارد است از پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3.5 لیتری توئین توربوی در کنار سه پیشرانه‌ی الکتریکی بهره می برد که  قدرت کل 573 اسب بخاری و گشتاور 645 نیوتون متری را از طریق گیربکس 9 سرعته دوکلاچه به زمین منتقل می‌کند.قیمت سوپر خودروی هیبریدی هوندا در آمریکا از پایه 159 هزار دلار آغاز خواهد شد که این برند ژاپنی جهت فروش بهتر تخفیف 20 هزار دلاری را در نظر گرفته است.

در مقابل نیسان جی تی آر به  پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3.8 لیتری توئین توربو با خروجی 565 اسبی و گشتاور 633 نیوتون متری مجهز شده است که این نیروی قابل توجه توسط جعبه دنده 6 سرعته دوکلاچه به چرخها منتقل می گردد.قیمت پایه‌ی این خودرو در آمریکا از 101685 دلار آغاز می‌شود. البته تیونینگ لیچ فیلد باعث شده خروجی گودزیلا به 631 اسب بخار و گشتاورش هم به 814 نیوتون متر برسد.

شاید بر روی کاغذ قدرت آکورا از نیسان کمتر باشد اما باید توجه کنید این خودرو با وزن 1776 کیلوگرمی خود سبک تر از گودزیلای 1800 کیلوگرمی است. هر دو خودرو از سیستم چهار چرخ محرک سود می‌برند بنابراین از نظر کشش اول استارت مشکلی ندارند.

همچنین همانطور که انتظار می رفت آکورا بدلیل کشش اولیه بهتر حاصل از موتور های الکتریکی در ابتدای درگ از رقیب هموطن خود جلو می افتد اما برای مشخص شدن برنده نهایی شما را مشاهده این ویدئو دعوت می کنیم.

برچسب ها:

درگنیسان GT-R
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/2/28
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط