icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین یورانکپ ایمن ترین خودروهای جهان را معرفی کرد

یورانکپ ایمن ترین خودروهای جهان را معرفی کرد

comments 0 1398/10/22

سال 2019 برای یورانکپ سال پرکاری بوده است چرا که این موسسه 55 مدل مختلف از خودروسازان را مورد تست و بررسی قرار داده که 41 خودرو بالاترین رتبه ایمنی را دریافت کرده اند.حال سئوال اینجاست ایمن ترین خودرو جهان کدام یک می باشد؟

در سگمنت ساب‌کامپکت یا سوپرمینی، متخصصان یورو انکپ رنو کلیو و آئودی A1 را به‌عنوان ایمن‌ترین‌ها انتخاب کرده‌اند درحالی‌که مدال نقرهٔ این کلاس هم به فورد پوما رسیده است. در کلاس خودروهای خانوادگی کوچک، عنوان ایمن‌ترین خودرو به مرسدس بنز CLA رسیده و مزدا سه در جایگاه دوم قرار گرفته است.

عنوان ایمن‌ترین خودرو در کلاس خودروهای بزرگ خانوادگی اما به‌طور مشترک به تسلا مدل 3 و ب‌ام‌و سری 3 رسیده زیرا نمرات کلی این دو ماشین برابر بوده است. البته در آزمایش‌های یورو انکپ ب‌ام‌و در حفاظت از عابرین پیاده بهتر عمل کرده و تسلا در سیستم‌های کمک راننده برتری داشته است. اشکودا اکتاویا هم در این بخش سوم شده است. ایمن‌ترین خودرو در کلاس خودروهای آفرود بزرگ هم یک ماشین الکتریکی یعنی تسلا مدل X بوده است و پس از آن سئات تاراکو که پلت‌فرم مشترکی با فولکس‌واگن تیگوآن و اشکودا کودیاک دارد، در جایگاه بعدی قرار گرفته است.

در بخش خودروهای آفرود کوچک، جایزهٔ ایمن‌ترین ماشین به سوبارو فورستر تعلق گرفته و مدال نقره بین فولکس‌واگن T-Cross و مزدا CX-30 تقسیم شده است؛ و در آخر، در بخش خودروهای هیبریدی و الکتریکی دو تسلا برای پیروزی باهم رقابت کرده‌اند که در نهایت جایگاه اول به مدل 3 و جایگاه دوم به مدل X رسیده است. به گفتهٔ یوروانکپ، برای انتخاب ایمن‌ترین خودروها، مجموع نمرات خودروها در چهار بخش ارزیابی شامل محافظت از بزرگسالان، محافظت از کودکان، محافظت از عابرین پیاده و سیستم‌های کمک‌راننده محاسبه شده است. همچنین در این آزمایش‌ها فقط به سیستم‌های ایمنی استاندارد امتیاز داده شده و سیستم‌های سفارشی مورد بررسی قرار نگرفته‌اند.

جدول ایمن ترین خودروهای جهان درسال 2019

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/10/22
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط