icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تلوراید ،بزرگترین شاسی بلند کیا بصورت رسمی رونمایی شد

تلوراید ،بزرگترین شاسی بلند کیا بصورت رسمی رونمایی شد

comments 0 1397/6/18

پس از آنکه دو روز پیش تصاویر جاسوسی نسخه نهایی تلوراید منتشر شد،کیا تصمیم گرفت که از این شاسی بلند جدید در نیویورک رونمایی کند.اما برخلاف انتظار این اتفاق در مراسم خودروی رخ نداد و تلوراید برای اولین بار در فستویال مد و طراحی به معرض دید عموم گذاشته شد.نسخه رونمایی شده بر اساس کلکسیون لباس‌های بهاره برند ماکسول طراحی شده و در جزئیات با نسخه نهایی کمی متفاوت بوده وبیشتر با الهام از خلق و خوی تگزاسی ها  تزیین شده است.

همانطور که در تصاویر جاسوسی منتشر شده مشخص بود نسخه نهایی تلوارید با نسخه مفهومی این خودرو که در نمایشگاه خودروی دیترویت در سال 2016 معرفی شده بود ،در پیشانی خودرو و نمای عقب تفاوت عمده ای دارد اما در نمای جانبی تقریبا همان استایل نسخه مفهومی را مشاهده می کنیم.

کیا تلوراید

در نمای جلو خودرو ،جلو پنجره بزرگ و چراغهای عمودی ،المان های جدیدی است که در نخسه نهایی بکار گرفته شده است. همچنین در نمای عقب چراغهای اصلی با حفظ ظاهر کمی پهنتر شده و و سپری جدیدی نیز به چشم می خورد . اما متاسفانه دیگر از خروجی های دوگانه خبری نیست.

از ویژگی های بارز این نسخه خاص که در نیویرک رونمایی شده باید به استفاده از رگه های چوب و چرم طبیعی بکار رفته در نقاط مختلف کابین از قبیل داشبورد ،پنل ها و دستگیره ها اشاره کرد.در نمای خارجی نیز گلگیرهای سفارشی، یک هندل بکسل مخفی و تایرهای مخصوص آف‌رود بورلی مخصوص این نسخه خاص است.رنگ استفاده شده در تلوراید رونمایی شده دقیقا همانی است که در نسخه مفهومی در دیترویت مشاهده شد.

کیا تلوراید

 انتشار تصاویر کابین تلوراید برای اولین بار است اتفاق افتاده است .تصاویر فوق  نشان می دهد که کابین این خودرو تفاوتی بنیادین با نسخه مفهومی دارد و کاملا کاربردی طراحی شده است. اولین ویژگی مهم کابین تلوراید باید به صفحه نمایش نه چندان بزرگ تعبیه شده در میانه داشبورد اشاره کرد که به جدیدترین سیستم اطلاعات و سرگرمی کیا مجهز شده است. همچنین در ذیل این صفحه نمایش سیستم کنترل تهویه مطبوع وجود دارد به همان سادگی محصولات دیگر کیا طراحی شده است.

کیا تلوراید

نسخه کانسپت این خودرو بر روی پلت فرم اطلاح شده سورنتو سوار شده بود اما مقامات کیا احتمال استفاده از پلت فرم کیا k900 برای نسخه نهایی تلوراید را رد نکرده اند.اگر شاسی بلند جدید کیا بر روی این پلت فرم بنا شود باید انتظار یک پیشرانه v6 تویین توربو با بیشنه قدرت 370 اسب بخار و حداکثر گشتاور 510 نیوتن متر را داشته باشیم.البته استفاده از پلت فرم هیوندای پالیسید نیز از دیگر گزینه های این خودرو محسوب می گردد.

کیا در جریان این رونمایی اطلاعاتی در خصوص مشخصات فنی این خودرو منتشر نکرد.تلوراید قرار است در کارخانه کیا واقع در جورجیا آمریکا تولید شود و در اوایل سال آینده راهی بازار شود.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/6/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط