icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رکرود زنی ماشین چمن زنی هوندا!!

رکرود زنی ماشین چمن زنی هوندا!!

comments 0 1398/3/22

این روزها خودروسازان برای رخ کشیدن توانایی های خود دست به هر کاری می زنند .در این بین هوندا نیز توانست با ماشین چمن زنی خود رکورد  0 تا 160 کیلومتر در ساعت در بخش ماشین های چمن زنی را از آن خود کند.ماشین چمن زنی هوندا که از پیشرانه موتور سیکلت CBR1000RR  بهره می برد توانست رکرود 6.285 ثانیه ای را در شتاب صفر تا 160 کیلومتر از آن خود کند.

این وسیله عجیب و غریب هوندا که Mean Mower  نام دارد توانست این برند ژاپنی را بار دیگر در صدر اخبار رسانه های قرار دهد. ویدئویی نیز از این رکوردگیری در حضور کارشناسان گینس منتشر شده است. در رکوردگیری  فوق هوندا Mean Mower باید هم مسیر رفت و هم برگشت را طی کند و میانگین سرعت در هر دو مسیر به‌عنوان رکورد شناخته خواهد شد. در اولین تلاش، زمان ۶.۴۳ ثانیه و در دومین تلاش زمان ۶.۱۲ ثانیه ثبت شد.

قابل ذکر است هوندا Mean Mower پیش از این با رسیدن به حداکثر سرعت 187 کیلومتر در ساعت نیز رکورد حداکثر سرعت را نیز به نام خود ثبت گردیده بود. هوندا در سال گذشته با این ماشین چمن زنی شانس خود را امتحان کرده بود. نسخه قبلی این وسیله نقلیه به پیشرانه 108 اسب بخاری موتور سیکلت VTR Firestorm مجهز بود اما همانطور که اشاره شد هوندا در سال 2019 این ماشین را بروز رسانی کرده و موتور 190 اسب بخاری CBR1000RR  بر روی آن نصب کرده است. همچنین بخش‌های دیگری مانند جعبه‌دنده و ECU نیز تعویض شدند و پشت آمپر LCD متعلق به هوندا CBR روی Mean Mower نصب شد. پس از انجام این ارتقا، هوندا ادعا می‌کند این چمن‌زن می‌تواند به حداکثر سرعت ۲۴۱ کیلومتربرساعت دست پیدا کند.

هوندا Mean Mower براساس ماشین چمن‌زنی هوندا HF2622 ساخته شده است؛ اما از شاسی سفارشی استفاده می‌کند تا فرمان‌پذیری بهتری داشته باشد. وزن این ماشین فقط ۱۵۲ کیلوگرم است و با وجود تغییرات مختلف، همچنان توانایی اصلی خود در چمن‌زنی را هم حفظ کرده است و با دو موتور برقی که از باتری نیرو می‌گیرند می‌تواند چمن‌ها را کوتاه کند. تیغه‌های چمن‌زنی این ماشین از جنس فیبرکربن هستند. این چمن‌زن ویژه به لاستیک‌های مسابقه‌ای سفارشی ساخت Hoosier مجهز است تا چسبندگی بهتری داشته باشد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/3/22
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط