icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فولکس واگن ID.R،پادشاه جدید گودوود+ویدئو

فولکس واگن ID.R،پادشاه جدید گودوود+ویدئو

comments 0 1398/4/16

فولکس ID.R را بیاد می آورید،خودرویی که همین چندی پی توانست رکورد پیست نوربرگ رینگ را از آن خود کند. حالا این سوپر اسپرت آلمانی در مسابقات گودوود رکورد شکنی کرد تا ثابت نماید که شانسی در میان نبوده است.البته اگر حاضران در این مسابقه در حال نوشیدن قهوه و استراحت بوده اند احتمالا این رکورد زنی بی سابقه را از دست داده اند چرا که  رومین دوماس راننده‌ی این خودروی مسابقه‌ای مسیر مسابقه را تنها در عرض 41.18 ثانیه طی کرده که رکورد جدیدی برای این مسابقات می‌باشد.

برای اطلاع بد نیست بدانید رکورد پیشین گودوود در اختیار نیک هایدفیلد و با زمان 41.6 ثانیه بوده که در سال 1999 با  مک لارن MP4/13 بدست آمده بود. اما جالب است بدانید این مک لارن از قدرت 780 اسب بخاری بهره می برد اما فولکس واگن الکتریکی ID.R دارای 680 اسب بخار قدرت خروجی است و در ضمن سنگین تر هم می باشد.حال سئوال این است چرا علی رقم پرفورمنس بهتر مک لارن این فولکس واگن است که توانست رکورد دار این پیست شود.

 

 

به‌طور خلاصه باید گفت این خودروی الکتریکی به منظور حضور در این رویداد تنظیم شده است. فولکس برای سبک کردن این خودرو برخی از باتری‌ها را حذف کرده است. همچنین از لاستیک‌های نرم بریجستون برای ایجاد حداکثر چسبندگی استفاده شده است.همچنین توجه داشته باشید که یکی از مزایایی خودروهای الکتریکی گشتاور آنی است که از همان ابتدا در اختیار راننده است.

البته فستیوال گوودوود هنوز تمام نشده هرچند احتمال دارد آب‌وهوای این چند روز مسابقه از شرایط ایده‌آل فاصله داشته باشد؛ اما احتمال دارد که تیم فولکس‌واگن دوباره به پیست بازگشته و چند دهم ثانیه‌ای را هم از رکورد خود کمتر کنند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/4/16
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط