icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نخستین شاسی بلند استون مارتین به تولید نزدیک شد

نخستین شاسی بلند استون مارتین به تولید نزدیک شد

comments 0 1398/3/23

خودروسازان لاکچری ساز یکی پس از دیگری به جمع شاسی بلند سازان می پیوندند. استون ماریتن اگرچه کمی دیر اما نهایتا اعلام کرده است بلند قامت این برند بریتانیایی با نام DBX در خط تولید قرار گرفته و در ماه های آینده بصورت رسمی رونمایی خواهد شد.البته تاخیر استون مارتین به این بازار پر سود نمی تواند مانعی بزرگ باشد چرا که لامبورگینی با عرضه دیر هنگام اوروس نشان داد زمان وارد شدن مهم نیست و این عملکرد فوق العاده است که می تواند تضمین کننده موفقیت باشد.

تولید شاسی بلند DBX از هر لحاظ برای استون مارتین حائز اهمیت است چرا که این خودرو نخستین بلند قامت این برند بوده و اولین خودروی تولیدی استون مارتین در تاسیسات سینت‌اتن ولز  خواهد بود. این کارخانه به‌طوراختصاصی روی تولید استون مارتین DBX تمرکز می‌کند و تولید کامل آن از نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود. این مکان پیش‌تر به وزارت دفاع تعلق داشت و اینک به کارخانه‌ی تولید استون مارتین DBX و مدل‌های آینده ازجمله مدل الکتریکی Rapid E تبدیل می‌شود.دیگر شاسی بلند این شرکت با نام لاگواندا که محصولی الکتریکی است قرار است تا سال 2021 در همین کارخانه تولید گردد. طبق اظهارات استون مارتین در حال حاضر 300 نفر مشغول به فعالیت در این تاسیسات هستند و این میزان تا ماه های آینده به 550 نفر بطور مستقیم و 3000 هزار نفر در سه‌هزار نفر دیگر نیز در سراسر زنجیره‌ی تأمین و کسب‌وکارهای محلی افزایش خواهد یافت.

قوای محرکه این خودرو به احتمال زیاد در ابتدا پیشرانه 8 سیلندر مرسدس بنز AMG خواهد بود اما احتمال حضور پیشرانه 12 سیلندر خود استون مارتین نیز وجود دارد. در ادامه، مدل هیبریدی این خودرو احتمالا با سخت‌افزار مرسدس بنز ارائه خواهد شد . تصاویر غیر رسمی منتشر شده از DBX نشان می دهد در داخل کابین نیز چندین قطعه از مرسدس بنز به عاریت گرفته شده است. همچنین معماری الکتریکی این خودرو نیز ا ستاره سه پر آلمانی ها به ارث برده شده است.

برخلاف مدل مفهومی  سال ۲۰۱۵، مدل آماده‌ی تولید DBX با طراحی معمولی درهای عقب همراه خواهد بود تا محبوبیت خود را در میان خانواده‌هایی افزایش دهد که به‌دنبال شاسی‌بلندهای مدرن و لوکس هستند.

استون مارتین وعده داده این خودرو در ماه آینده رونمایی خواهد شد لذا این احتمال وجود دارد که نمایشگاه خودروی فرانکفورت در شهریور سال جاری نخستین شاسی بلند استون مارتین رونمایی شود. همچنین استون مارتین امیدوار است شاسی‌بلند جدید خود را در رویدادی اختصاصی به‌نمایش بگذارد تا از نمایش هم‌زمان آن با برندهای رقیب اجتناب کند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/3/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط