icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کیا کادنزا فیس لیفت رونمایی شد

کیا کادنزا فیس لیفت رونمایی شد

comments 0 1398/3/23

کیا کادنزا طبق وعده از پیش داده شده روز گذشته از نسخه فیس لیفت سدان جذاب کادنزا رونمایی کرد. اما تغییرات اعمال شده در این خودرو آنقدر زیاد و قابل توجه است که در نگاه اول این اشتباه را خواهید نموده که به نسل جدید کادنزا روبرو هستید.در حقیقت کیا برای حفظ مزیت رقابتی سعی نموده از روش فیس لیفت ماژور استفاده نماید.

این سدان  جذاب کیا در سئول با نام k7 رونمایی شده؛ چرا که خودروی رونمایی شده مخصوص بازار کره بود. البته به نظر نمی رسد که نسخه آمریکایی کادنزا تغییرات زیادی داشته باشد. نسل دوم این کره ای نسبتا لوکس 3 سال پیش معرفی شد و کیا ترجیح داده است در میانه راه تغییرات قابل ملاحظه ای را ایجاد نماید.

واضح‌ترین تغییر صورت گرفته به چراغ‌های جلو مربوط می‌شود که آرایش متفاوت و روان‌تری داشته و دیلایت های جدید LED و بخشی از چراغ‌ها ترکیب جدیدی با جلوپنجره دماغه ببری ایجاد کرده‌اند. چراغ‌ها به سپر هم می‌رسند تا شکل Z را ایجاد کنند. همچنین مه شکن‌های مکعب یخی کادنزای قبل از فیس لیفت در این نسخه دیده نمی‌شوند. تکمیل کننده‌ی تغییرات جلوی خودرو بخش پایینی سپر جلوست که هم‌اکنون دارای تریم کروم پهن می‌باشد.

اما وقتی به نمای عقب می رسیم کمی دلسرد می شویم چرا این بخش از خودرو چندان دلچسب نشده است. چراغهای نسبتا بزرگ عقب توسط یک نوار نورانی پهن به یکدیگر متصل شده اند که بطور که به دیگر بخش های خودرو تناسبی ایجاد نمی کند. همچنین خروجی های دوگانه روی سپر فیک و غیر واقعی است و سر اگزوز اصلی در زیر سپر عقب تعبیه شده است.

داخل کابین هم تغییرات بزرگی دیده می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها پشت آمپرهای تمام دیجیتالی است. صفحه لمسی کادنزا 2020 به‌طور قابل‌توجهی پهن‌تر از قبل بوده و همین امر باعث شده ورودی‌های هوای مرکزی داخل کابین به زیر صفحه‌نمایش نقل مکان کنند. هر دو صفحه‌نمایش داخلی از نوع 12.3 اینچی بوده و ظاهری پیشرفته به داشبورد بخشیده‌اند.

البته کنسول میانی کادنزا فیس لیفت بر خلاف طراحی های این روزهای دنیا از دکمه های زیادی بهره می برد که کمی مدرن تر از قبل شده است.اهرم دنده بکار گرفته شده در این کره ای جدید بسیار جذاب و ارگونومی می باشد. در زیر این اهرم دنده کلید های متعددی بکار گرفته شده که وظیفه های گوناگونی نظیر صندلی‌های گرم و سرد شونده، غربیلک فرمان گرم شونده و ترمز پارک برقی بر عهده دارند. یک کلید جدید نیز برای انتخاب حالات رانندگی به چشم می خورد.

از آنجایی که زبان کره‌ای ما خیلی خوب نیست بنابراین خیلی نمی‌فهمیم که کیا در سایت کوچک مخصوص این خودرو به چه چیزهایی اشاره داشته اما احتمالاً درباره‌ی سیستم‌های کمک‌راننده‌ی پیشرفته، پیشرانه‌های 2.5 و 3 لیتری بنزینی و نسخه‌ای هیبریدی اشاره کرده است. احتمالاً در ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری از این خودرو منتشر خواهد شد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/3/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط