icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین 13 خودروی که تولیدشان دور از توقع بود-قسمت دوم

13 خودروی که تولیدشان دور از توقع بود-قسمت دوم

comments 0 1398/4/27

بی شک بهترین لحظات عاشقان خودرو و دنیای خودرو ،مربوط به رونمایی از محصولاتی جدیدی است که به هیچ وجه انتظار تولید آن نمی رود.اما مشخصا هر رونمایی نمی تواند جذاب و با وقار باشد و ما دوست داریم که خودروسازان بهترین ها خود را معرفی نمایند.بعنوان مثال سوبارو به تولید خودروهای خانوادگی چهار چرخ محرک مشهور بوده و همه ولوو را به تولید خودروهای استیشن جادار و راحت می شناسند. هوندا هم با هاچبک چابک و دیفرانسیل جلوی خود مشهور شده است. البته زمانی که سوبارو برای تولید خودروی اسپورت دیفرانسیل عقب و ارزان‌قیمت با تویوتا همکاری کرد دنیا جای بهتری شد!

به طور کلی باید گفت زمانی که خودروسازان به روش خود عمل می کنند می توانند موفق شوند البته برخی استثنا ها هم مانند موستانگ و میتسوبیشی وجود دارد.ولی به طور کلی هر برندی به تولید خودروهای خاصی شهرت دارد .مثلا هیچ کس از فراری توقع تولید یک ساشی بلند اقتصادی دیفرانسیل جلو را ندارد یا کسی انتظار ندارد در سبد محصولات جیپ یک سدان اسپرت دیفرانسیل عقب را ببیند.از همین رو قصد داریم در ادامه به خودروهایی بپردازیم که کسی توقفع دیدنشان را نداشت.

فراری FF

فراری FF

شاید این FF در حد یک خودروی اقتصادی دیفرانسیل شوک آور برای فراری نباشد اما خوب این یک شوتینگ بریک برای خودروسازی است که قبل از این فقط علاقه به سوپر اسپرت سازی داشت. . البته پیشرانه‌ی 12 سیلندر 6.3 لیتری 650 اسب بخاری این خودرو به همراه هندلینگی تیز همچنان بر فراری بودن این هیولا تأکید می‌کنند.

آئودی R8 RWS

آئودی R8 RWS

آئودی برای ورود به دنیای سوپر اسپرت سازان جهان از معماری  لامبورگیینی استفاده کرد  که در همان زمان رونمایی نیز یک شگفتی در دنیایی خودرو محسوب می گردید اما حذف سیستم چهارچرخ محرک کواترو و تولید دیفرانسیل عقب بسیار سوپرایز کننده بود.

لکسوس LFA

لکسوس LFA

برای مدت زمان زیادی  دو ذهینت در خصوص برند لکسوس وجود داشت. عده ای محصولات این برند را خودروهای اتو کشیده تویوتا برای مردان سن دار پول دار توصیف می کردند و عده ای دیگر لکسوس را مناسب کسانی می دانستند که هندلینگ بی ام و برای آنان جذابیت نداشت. به هر حال این برند ژاپنی با رونمایی از LFA به همه این حرف و حدیث ها پایان داد.پیشرانه جذاب این سوپر اسپرت هنوز هم یکی از برترین و احساس بر انگیز ترین پیشرانه های جهان بر شمرده می شود.

داج وایپر

داج وایپر

وایپر درست زمانی متولد شد که داج و کرایسلر وضعیت چندان خوبی نداشتند؛ اما این خودرو که از استایل واقعی یک داج سود می‌برد محصولی ارزان و سریع بود. در بطن این خودرو یک پیشرانه‌ی 10 سیلندر بسیار خاص قرار گرفته بود که می‌توانست مغزتان را درون جمجمه تکان دهد!

پورشه کاین

پورشه کاین

روزگاری بود که شاسی بلند سازی در نزد برخی از برند های ننگی بزرگ محسوب می شد. لذا کسی فکرش را هم نمی کرد که پورشه بعنوان یکی از سوپر اسپرت سازان برتر جهان روزی شاسی بلند بسازد. اما پورشه این کار را انجام داده و باعث خلق شگفتی شود.  پورشه با پولی که از فروش کاین به جیب زد همچنان 911 را سر پا نگه داشت و در لمانز سرمایه‌گذاری کرد و هیولایی همچون کررا GT را تولید نمود.

 

 

 

 

آلپاین A110

آلپاین A110

نام این خودرو به یک محصول افسانه‌ای قدیمی اشاره دارد اما خب افراد زیادی انتظار تولد دوباره‌ی چنین خودرویی را نداشتند؛ اما خب خود برند مسابقه‌ای آلپاین در سال 2017 احیا شد و این کار با معرفی یک خودروی جذاب صورت گرفت.

سوبارو BRZ

سوبارو BRZ

این خودرو در حقیقت نسخه ریبج شده تویوتا 86 است که با همکاری تویوتا توسط سوبارو عرضه شد. اما عرضه‌ی آن توسط سوبارویی که به ساخت خودروهای خانوادگی چهار چرخ محرک مشهور است کمی عجیب جلوه می‌کند. این خودرو نه تنها از نوع دیفرانسیل عقب و تنفس طبیعی است بلکه سواری هیجان‌انگیزی را نیز ارائه می‌کند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/4/27
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط