icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین TCA ،سوپر اسپرتی از هند

TCA ،سوپر اسپرتی از هند

comments 0 1396/11/23

تولید سوپر اسپرت ها در کشور های مختلفی که در صنعت خودرو حرفی برای گفتن ندارد به یک امر معمول تبدیل شده است.برای مثال در چند سال اخیر شاهد این بوده ایم که سوپر اسپرت های زیبا و قدرتمندی توسط شرکت های کوچک و نوپا در کشور هایی نظیر لبنان ،امارات و غیره به بازار های جهانی عرضه شده اند.اما در این بین یک شرکت هندی تازه تاسیس هم چند سالی است که به جرگه سوپر اسپرت سازان جهان وارد شده است.

کمپانی کوچک DC واقع در هند با معرفی  اولین محصول سوپر اسپرت جدید خود با نام Avanti رسما اعلام حضور کرد و حالا با اندوخته بیشتر دومین محصول جدید خود را با الگو گرفتن از فراری لافراری و پاگانی زوند با نام TCA را معرفی کرده است . البته این مهم دیدگاه طراحان این شرکت بوده چرا که خروجی کار بیشتر از اینکه شبیه لافراری و زوندا گردد شبیه زنوو ST1 و هوندا NSX شده است.

سوپر اسپرت TCA

موتور محصول اول این شرکت یک پیشرانه 2.0 لیتری بود که به نظر نمی رسید مناسب یک سوپر اسپرت باشد.اما کمپانی DC برای محصول جدید خود یک موتور 3.6 لیتری با بیشنه قدرت 320 اسب بخار را در نظر گرفته است که به نظر می رسد حداکثر سرعت 200 کیلومتردر ساعت و شتاب صفر تا صد 4.5 ثانیه ای را برای TCA رغم بزند.

سوپر اسپرت TCA

نام TCA در حقیقت حروف اول کلمات لاتین تیتانیوم ،کربن و آلومینیوم می باشد که در ساخت این خودرو از انها استفاده شده است. از همین وزن این خودرو به 1580 کیلو گرم محدود شده است.

TCA قرار است به تعداد محدود 299 عدد و با قیمت 61 هزار دلار بفروش برسد که برای سوار شدن به یک سوپر اسپرت کاملا مناسب به نظر می رسد.

user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/11/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط