icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو آمادگی 5 شرکت ژاپنی برای ورود به بازار خودرو ایران

آمادگی 5 شرکت ژاپنی برای ورود به بازار خودرو ایران

۵ شرکت خودروساز ژاپنی خود را برای بازگشت به بازار ایران آماده می کنند و قصد دارند بلافاصله پس از لغو تحریم ها مونتاژ تولیدات خود در ایران را آغاز کنند.

یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: ۵ شرکت خودروساز ژاپنی خود را برای بازگشت به بازار ایران آماده می کنند و قصد دارند بلافاصله پس از لغو تحریم ها مونتاژ تولیدات خود در ایران را آغاز کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو" در حالی که چشم انداز لغو تحریم های اقتصادی علیه ایران روشن تر شده است شرکت نیسان موتور و دیگر شرکت های خودروساز ژاپنی در تلاشند تا صادرات خود به ایران را از سر بگیرند.

شرکت نیسان موتور به قطعه سازان خبر داده است که ممکن است از بهار آینده ارسال محموله های تولیدی به مقصد ایران را از سربگیرد. این شرکت به جای صادرات خودروی ساخته شده به ایران قطعات سوار نشده را به این کشور ارسال می کند تا در داخل مونتاژ شود.

شرکت نیسان در نظر دارد سالانه چندین هزار خودرو به این ترتیب به ایران صادر کند.

شرکت سوزوکی موتور نیز خود را برای افزایش صدور قطعات خودرو به ایران برای مونتاژ در این کشور آماده می کند. این شرکت از سال ۲۰۰۵ به این سو سالانه ۴۰۰۰ خودرو در ایران تولید می کرد اما از سال ۲۰۱۲ و به دلیل تحریم ها این رقم کاهش قابل توجهی داشته است. سوزوکی در نظر دارد مدل های جدیدی به بازار ایران عرضه کند.

شرکت ایسوزو موتورز نیز برای صادرات کامیون های سبک و تولیدات دیگر خود به ایران برنامه ریزی می کند.

بر اساس این گزارش شرکت تویوتا موتور ازسرگیری صادرات به ایران در کمترین فاصله پس از لغو تحریم ها را مد نظر قرار داده است. این شرکت که بزرگترین خودروساز ژاپنی است در سال ۲۰۱۰ ارسال خودروهای سواری خود به ایران را متوقف کرد. این شرکت فقط چند صد دستگاه خودرو در سال به ایران فروخته است.

سال گذشته ۱.۱ میلیون خودرو نو در بازار ایران به فروش رفت و انتظار می رود این رقم در سال ۲۰۲۰ به ۱.۶ میلیون دستگاه برسد.

شرکت مزدا موتور در پی کاهش تحریم ها آوریل گذشته برخی قطعات خودروی تولید خود را به ایران صادر کرد. این شرکت در سال ۲۰۱۳ ارسال قطعات به ایران را متوقف کرده بود. این شرکت در حال حاضر قطعات مربوط به خودروی مزدا۳  و کامیون های کوچک را برای مونتاژ به ایران ارسال می کند. سال گذشته حدود هزار خودرو مزدا۳ در ایران به فروش رفت. این شرکت در نظر دارد صادرات خود به ایران را افزایش دهد.

 

جهت دریافت آخرین اخبار  و مطالب  خودرو از طریق تلگرام به کانال اختصاصی پردیس خودرو (https://پردیس خودرو.me/pardiskhodro  ) بپیوندید.

 برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها:

خودروسازخودر
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب