icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو آموزش خودرو سازها قبل از تحویل خودرو به خریدران

آموزش خودرو سازها قبل از تحویل خودرو به خریدران

شرکت های خودرو سازی ملزم به آموزش کابردی خودرو به خریدران قبل از تحویل شدند.

سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: شرکت های خودرو سازی ملزم به آموزش کابردی خودرو به خریدران قبل از تحویل شدند.

 

 

 به گزارش پایگاه خبری  "پردیس خودرو"ت در آینده با اجرایی شدن یک قانون جدید، خودروسازان ملزم به برگزاری دوره‌های آموزشی حداقل دو ساعته برای آشنایی خریداران با نحوه عملکرد خودروهای سنگین خواهند بود.

در اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، پیش‌بینی شده که خودروسازان و واردکنندگان خودرو همزمان با فروش خودرو باید کتابچه مربوط به نحوه کارکرد و استفاده صحیح از خودرو را به خریدار ارائه کنند.

در این زمینه در ماده ۲۳ این قانون آمده است:” عرضه‌کننده خودرو موظف است کتابچه راهنمای استفاده از خودرو به زبان فارسی، اوراق ضمانتنامه خودرو به زبان فارسی، مشخصات خودرو به همراه زمانهای مراجعه خودرو بابت سرویس‌های دوره‌ای، سند فروش، نام و نشانی نمایندگی‌های مجاز در سراسر کشور و لیست تجهیزات و متعلقات اضافی در خودرو را در زمان تحویل خودرو به مصرف‌کننده تحویل دهد”.

در تبصره ۱ این قانون نیز پیش‌بینی شده است: “برای خودروهای سبک و موتورسیکلت آموزش نحوه استفاده از خودرو می‌تواند از طریق ارائه کتابچه یا لوح فشرده صورت گیرد. برای خودروهای سنگین علاوه بر موارد فوق برگزاری دوره‌های آموزشی حضوری (حداقل ۲ ساعت) الزامی است”.

الزام خودروسازان به برگزاری دوره‌های آموزشی برای خریداران خودروهای سنگین در حالی است که در مواردی عدم‌ آشنایی خریداران خودروهای سنگین با نحوه صحیح استفاده و سیستم فنی خودرو باعث بروز سوانحی شده است.

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو هم‌اکنون در هیات دولت در دست بررسی است و پس از تصویب، ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

 

جهت دریافت آخرین اخبار  و مطالب  خودرو از طریق تلگرام به کانال اختصاصی پردیس خودروhttps://پردیس خودرو.me/pardiskhodro    بپیوندید.

 برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها:

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب