icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو ابهام در آغاز تولید خودروسازان و قطعه سازان

نامه نگاری با رئیس جمهور برای تمدید تعطیلات

ابهام در آغاز تولید خودروسازان و قطعه سازان

ادامه تولید صنعت خودرو و قطعه سازی پس از اتمام تعطیلات نوروزی هم‌زمان با شیوع کرونا در حالی با ابهام روبرو است که شاهد نامه نگاری قطعه سازان با رئیس جمهور و وزرای صنعت و بهداشت برای تمدید دو هفته‌ای این تعطیلات هستیم.

سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو-در شرایطی که فعالیت بسیاری از دستگاه‌های دولتی و خصوصی به دلیل شیوع ویروس کرونا تقریبا متوقف است و پیش بینی می‌شود تعطیلات نوروزی در این بخش‌ها تمدید شود، برخی بحث ها و مذاکرات خودروسازان برای از سرگیری تولید از 16 فروردین ماه، باعث شده تا مدیران صنعت قطعه سازی نامه نگاری هایی را با رئیس جمهور، وزیر صنعت، وزیر بهداشت، استاندار تهران و رئیس کمیته مبارزه با ویروس کرونا استان تهران برای تمدید دو هفته‌ای تعطیلی صنعت خودرو و قطعه سازی داشته باشند.

در این وضعیت کارگران صنعت خودرو و قطعه سازی در مورد زمان شروع به کار خود در بلاتکلیفی به سر می‌برند و آن دسته از پرسنل که در سفر هستند، نیز نمی‌دانند چه تصمیمی باید برای زمان بازگشت به شهر محل کارشان بگیرند.

* تکلیف تعطیلی خودروسازان و قطعه سازان را روشن کنید

فرهاد بهنیا، سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو در گفت و گو با خبرنگار فارس، تعیین تکلیف سریع موضوع تعطیلی قطعه سازان و خودروسازان تا اوایل اردیبهشت ماه را توسط دولت و ستاد مبارزه با کرونا خواستار شد.

وی تصریح کرد: امروز یازدهم فروردین ماه است و تا زمان بازگشایی کارخانه‌های تولیدکننده قطعات و شرکت‌های خودروسازی فقط 5 روز فرصت باقی است. در این شرایط نمی‌دانیم که قطعه سازان باید تعطیل کنند یا تولید قطعه برای خودروسازان را آغاز کنند؟

به گفته وی، چنانچه تعطیلات این چند روز(روز جمهوری اسلامی، روز طبیعت و جمعه پیش رو) محاسبه شود عملا فرصتی برای تصمیم‌گیری مسئولان در خصوص تعطیلی خطوط تولید خودروسازان و انتقال آن به بنگاه های تولیدی قطعه سازی میسر نبوده و یا خیلی اندک است.

سخنگوی انجمن قطعه سازان ایران ادامه داد: این انجمن پیگیر پاسخ مسئولان ستاد مبارزه با کرونا در مورد نامه اخیر این انجمن در مورد تعطیلی بنگاه های قطعه سازی و خودروسازی است، اما متاسفانه هیچ پاسخی تاکنون دریافت نشده است.

وی تاکید کرد: خطر عظیم شیوع واگیری همگانی در انتظار بنگاه های تولید قطعات و خودروسازی است و هرگونه مسامحه در این خصوص منجر به وقوع موج بزرگ انتشار کرونا خواهد شد.

وی همچنین از اعضای هیات مدیره انجمن قطعه سازان خواست تا امروز برای آخرین بار از هر گونه تلاشی برای دستیابی به پاسخ مسئولان در خصوص تعطیلی خطوط تولید خودروسازان و قطعه سازان تا اوایل اردیبهشت ماه امسال کوتاهی نکنند.

بهنیا خاطرنشان کرد: بلاتکلیفی در مقابل پرسنل شاغل و سلامتی آنان مهمترین وظیفه تک تک ما در این برهه حساس از تاریخ کشور است.

* نامه نگاری قطعه سازان با رئیس جمهور

در این راستا مدیران صنعت قطعه سازان در نامه ای به روحانی، رئیس جمهور با اشاره به مسافرت بخش بزرگی از کارکنان صنعت خودرو و قطعه سازی به استان‌های مختلف کشور، بر خطر شیوع بیشتر ویروس کرونا در پی بازگشت زودهنگام کارکنان تاکید کرده است.

برچسب ها:

تولید خودرو
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب