icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو ارز مبادله‌ای برای خرید خودروهای وارداتی اختصاص داده نشده است.

ارز مبادله‌ای برای خرید خودروهای وارداتی اختصاص داده نشده است.

در حالیکه برخی از واردات خودرو با ارز مبادله‌ای خبر داده و نسبت به آن انتقاد کرده‌اند، رییس سازمان توسعه تجارت این موضوع را رد و تاکید کرد: حدود دو سال است به هیچ عنوان ارز مبادله‌ای برای خرید خودروهای وارداتی اختصاص داده نشده است.

1394/8/27 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: در حالیکه برخی از واردات خودرو با ارز مبادله‌ای خبر داده و نسبت به آن انتقاد کرده‌اند، رییس سازمان توسعه تجارت این موضوع را رد و تاکید کرد: حدود دو سال است به هیچ عنوان ارز مبادله‌ای برای خرید خودروهای وارداتی اختصاص داده نشده است.

 

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو" در حالیکه برخی از واردات خودرو با ارز مبادله‌ای خبر داده و نسبت به آن انتقاد کرده‌اند، رییس سازمان توسعه تجارت این موضوع را رد و تاکید کرد: حدود دو سال است به هیچ عنوان ارز مبادله‌ای برای خرید خودروهای وارداتی اختصاص داده نشده است.

چندی پیش دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور ازاختصاص ارز مبادله ای به برخی خودروهای وارداتی خبر داد که انتشار این خبر موجی از اعتراضات را به دنبال داشت.

در این زمینه برخی کارشناسان عنوان کردند این موضوع نشان‌دهنده تناقض در سیاست‌های اقتصادی کشور است و ارز یارانه‌ای باید صرف واردات تکنولوژی، مواد اولیه تولید و کالاهای سرمایه‌ای شود؛ نه کالاهای مصرفی همچون خودرو و از طرفی با توجه به آغاز فرآیند رسمی لغو تحریم‌ها و باز شدن درهای اقتصادی کشور، ارز یارانه‌ای باید برای خرید و انتقال تکنولوژی روز جهان در جهت کمک به ارتقای سطح کیفی صنایع داخلی استفاده شود.

اما ولی‌الله افخمی‌راد – رییس سازمان توسعه تجارت – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا این موضوع را شایعه‌ای بیش ندانست و اظهار کرد: واردات خودرو با ارز آزاد انجام می‌شود و واردات با ارز مبادله‌ای به هیچ وجه صورت نگرفته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره شاخص‌های لوکس محسوب شدن خودرو نیز گفت: پیشنهاد کرده‌ایم که خودروها بر اساس ارزش و قیمت‌شان لوکس محسوب شوند، نه حجم موتور که این موضوع را در دولت در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه این موضوع مراحل بررسی خود را در دولت سپری می‌کند، خاطر نشان کرد: در حال حاضر مبنای لوکس بودن خودروها،‌ حجم موتور آن‌هاست، نه قیمت‌شان.

 

برای دریافت آخرین اخبار صنعت خودری ایران و جهان  و پیوستن به  کانال اختصاصی تلگرام  پردیس خودرو اینجا کلیک کنید.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب