icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو تصاویر جدید محصول جدید ایران خودرو K132 را ببیند

تصاویر جدید محصول جدید ایران خودرو K132 را ببیند

ایران خودرو روز گذشته از جدیدترین محصول خود که در حال حاضر با نام K 132 شناخته می شود رونمایی شد.حالا امروز تصاویر بیشتری از این خودرو منتشر شد.

پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ 1 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو-ایران خودرو که مدتی است بر روی پروژه ای موسوم K132 فعالیت می کند نهایتا خروجی آن را در جلسه هیت دولت برای دولتمردان از جمله ریاست جمهوری رونمایی کرد. همانطور که در تصاویر مشخص است این خودرو یک سدان در رده C است و با توجه به طراحی ظاهر خودرو مشخص است این خودروی جدید وطنی بر روی پلتفرم PF1 گروه PSA توسعه یافته است.

ایران خودرو K132

پلتفرم PF1 ،سازه ای محسوب می گردد که پس از برجام گروه خودروسازی پژو-سیتروئن حق استفاده از آن را به ایران خودرو داد و قرار بود  که پژو 301 که از این پلت فرم استفاده می کند اولین خروجی سازه فوق باشد اما با وجود تحریم های غرب علیه کشورمان و خروجی فرانسوی این پروژه با مشکلاتی روبرو گردد. حالا ایران خودرو قصد دارد نسخه ایرانیزه شدهن  301 را با اندکی تغییرات در بخش های جلو و عقب خودرو به معرض تولید برساند.

ایران خودرو K132

در خصوص پیشرانه این خودرو هنوز اطلاعاتی در دسترس نیست اما می توان پیش بینی کرد یکی از پیشرانه های وطنی از جمله پیشرانه ۱٫۷ لیتری EF7 پلاس، TC7 پلاس و EC5 بر روی K132 مورد استفاده قرار بگیرد. بر اساس برنامه های از پیش اعلام شده ایران خودرو K132 قرار است در نمونه تجاری شده در تابستان 99 معرفی و وارد خط تولید گردد. تصاویر موجود از داخل کابین نشان می دهد که K132 مانند پژو ۳۰۱ به امکاناتی نظیر دو کیسه هوا، تهویه دستی، کروز کنترل، نمایشگر لمسی و… مجهز است.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img

حامد 1398/12/1
10:28:9

پس از اثبات ناتوانی سهوی یا عمدی خودروسازان داخلی در کنترل قیمت خودرو در بازار انحصاری، راه اندازی شو روم ویژه در پاستور، به نظر یک مانور ایزایی نمایشی از سوی دو خودروساز با همکاری وزیر محترم صنعت است که به منظور جلوگیری از هرگونه اقدام در شکست انحصار بازار توسط هیات محترم دولت، طرح ریزی و اجرا شده است. وگرنه اولا اتاق پژو 301 یا سیتروئن سی 4 با موتور موجود روی محصولاتی نظیر سمند، قطعا نمی تواند چیزی بسیار فراتر از خود سمند باشد، دوم اینکه بعید بنظر می رسد ایران خودرو یا سایپا آمادگی راه اندازی خط تولید اتاق این دو خودرو را داشته باشند چرا که اگر این خودروسازان می توانستند در طول 2 سال تحریمی، خط تولید یک اتاق جدید بسازند، چرا در طول سالهای متمادی غیر تحریمی نتوانستند بجز تغییر چراغ، اندک ابتکاری در اتاق خودروهای ماندگار کشور بخرج بدهند؟

آخرین مطالب