icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو طرح تعویض خودروهای فرسوده برای نوسازی ناوگان کامیون ها

طرح تعویض خودروهای فرسوده برای نوسازی ناوگان کامیون ها

عضو انجمن تولیدکنندگان خودرو از تدوین طرحی به منظور نوسازی ناوگان فرسوده کامیون و کشنده خبرداد و گفت: طرحی به وزارت صنعت ارایه شده تا در سال جاری بتوان ۹ هزار دستگاه خودروی دیزلی را نوسازی کرد.

شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: عضو انجمن تولیدکنندگان خودرو از تدوین طرحی به منظور نوسازی ناوگان فرسوده کامیون و کشنده خبرداد و گفت: طرحی به وزارت صنعت ارایه شده تا در سال جاری بتوان ۹ هزار دستگاه خودروی دیزلی را نوسازی کرد.

 

 

 

 به گزارش پایگاه خبری  "پردیس خودرو" حسین خضری گفت: برای نوسازی ناوگان از سال 94 برنامه ای 9 ساله تدوین شده است که بر اساس آن، 2 میلیارد و  762 میلیون دلار به نوسازی 65 هزار دستگاه کامیون و کشنده فرسوده به ظرفیت ده تن و با سن بالای 35 سال اختصاص خواهد یافت. بر این اساس در سال جاری، برای نوسازی 9 هزار دستگاه خودروهای دیزلی و کشنده فرسوده پیشنهادی به دفتر ماشین‌سازی و نیرو محرکه وزارت صنعت ارایه شده که براساس آن با اجرای یک بسته حمایتی، بتوان خودروهای دیزلی فرسوده را نوسازی کنیم کرد.

عضو انجمن تولیدکنندگان خودرو افزود: چنانچه در سال 94، 9 هزار دستگاه کامیون و کشنده از رده خارج شود، 76.5 میلیون دلار صرفه جویی در بخش انرژی صورت خواهد گرفت که با نرخ دلار 3 هزار تومانی، معادل 25.5 میلیارد تومان صرفه جویی در بخش انرژی صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: همچنین برای بهبود وضعیت ناوگان خودروهای دیزلی اگر 400 تا 500 میلیارد تومان از طریق راهداری تامین شود، می‌توان علاوه بر جایگزینی خودروهای فرسوده صاحب صرفه‌جویی در مصرف سوخت نیز باشیم. این در حالی است که 21 درصد ناوگان خودروهای سنگین کشور عمر بالای 35 سال دارند که نوسازی آنها از سوی ستاد حمل و نقل و سوخت و سازمان راهداری مد نظر قرار دارد.

به گفته خضری،  برای نوسازی ناوگان خودروهای سنگین فرسوده دو بانک معرفی شده‌اند، گفت: یکی از این بانکها عنوان می‌کند که با مشکل تامین منابع روبرو است و نمی‌تواند تخصیص منابع انجام دهد.

.

جهت دریافت آخرین اخبار  و مطالب  خودرو از طریق تلگرام به کانال اختصاصی پردیس خودرو (https://پردیس خودرو.me/pardiskhodro  ) بپیوندید.

 برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها:

نوسازی کامیون
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب