icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو تولید خودروی سواری در ایران‌خودرو دو برابر شد

تولید خودروی سواری در ایران‌خودرو دو برابر شد

مدیرعامل ایران‌خودرو گفت: تولید خودروی سواری در این شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده و تولید ایران‌خودرو دیزل نیز ۳۰ درصد افزایش تجربه کرده است.

یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو-«فرشاد مقیمی» ‌امروز (شنبه) در مراسم تحویل خودروهای آتش‌نشانی به وزارت راه و شهرسازی افزود: محور اصلی تولید، ساخت داخل محصولات است و تولید خودروی آتش نشانی که امروز به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری تحویل می شود با 25 درصد ساخت داخل آغاز شده و به 35 درصد رسیده و در تولیدات بعدی افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان سال دو دستگاه و تا اواسط سال آینده نیز 12 دستگاه خودروی آتش نشانی به کاربران عرضه خواهد شد.

آیین تحویل 12 خودروی آتش نشانی ایرانی به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

این خودروها از نوع شاسی FM 460 و تولید شرکت ایران خودرو دیزل هستند و پس از برگزاری مناقصه با تجهیزات ایرانی به امکانات آتش نشانی ویژه فرودگاه ها تجهیز شده اند.

هزینه ساخت و تولید خودرو آتش نشانی فوماتیک فرودگاهی نسبت به نمونه خارجی آن 50 درصد کاهش داشته است .

طراحی و بومی سازی تکنولوژی ساخت ساز تمام آلومینیومی ، طراحی و بومی سازی سیستم  الکترونیک عملیات اطفا ء حریق ، راهبری و عملیات اطفاء به صورت الکترونیکی از داخل کابین از مهم‌ترین امتیازات خودرو آتش نشان ایران خودرو دیزل است .

از مشخصات فنی خودروی آتش نشان فوماتیک فرودگاهی می توان به مخزن آب به ظرفیت 11 هزار لیتر ، مخزن فوم با ظرفیت هزار لیتر ، مانیتور سقفی با قابلیت پرتاب آب به طول 90 مترو پودر خشک به طول 50 متر اشاره کرد.

مقیمی در ادامه بیان داشت: محصول ون «وانا» با بهره مندی از موتور ملی پایه گازسوز، نخستین ون گازسوزی است که با توان مهندسان کشور طراحی شده و به زودی عرضه خواهد شد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در پایان، خواستار ارائه مشخصات فنی محصولات مورد نیاز وزارت راه و شهرسازی برای ساخت و تامین توسط منابع داخلی شد و تاکید کرد: این موضوع علاوه بر حفظ اشتغال، صرفه جویی ارزی بالایی نصیب اقتصاد کشور خواهد کرد.

برچسب ها:

تولید خودرو
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب