icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو جوابیه سایپا به خرید سهام پارس خودروتوسط رنو فرانسه

جوابیه سایپا به خرید سهام پارس خودروتوسط رنو فرانسه

گروه پارس خودرو فروش سهام پارس خودور به شرکت رنو را بطور کامل تکذیب کرد ولی این مهم را به نفع صنعت کشور دانتست

دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو:گروه پارس خودرو فروش سهام پارس خودور  به شرکت رنو را بطور کامل تکذیب کرد ولی این مهم را به نفع صنعت کشور دانست.

 

 

 

به گزارش پاریگاه خبری "پردیس خودرو" چند روز گذشته خبری به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال در خبر گزاری های داخلی منتشر شده که حاکی از تمایل به خرید سهام پارس خودرو توسط رنو فرانسه را داشت.اما این مقوله به مزاق سایپا خوش نیامده و سریعا بصورت نامه ای جوابیه این موضوع را صادر کرد.

گروه خودروسازی سایپا توضیحاتی در مورد واگذاری سهام پارس خودرو به رنو منتشرکرده که در زیر می‌خوانید  می‌شود.

در توضیح سایپا آمده است:

۱. ناصر آقا محمدی، مدیرعامل شرکت پارس خودرو به عنوان نماینده گروه خودروسازی سایپا در کنفرانس اقتصادی ایران و اتحادیه اروپا که در وین برگزار شد، حضور داشته و در مدت برگزاری کنفرانس، ایشان هیچگونه مصاحبه‌ای با هیچ رسانه داخلی یا خارجی نداشته است و مشخص نیست وال استریت ژورنال بر چه مبنایی اقدام به انتشار چنین خبری از زبان وی کرده است.
۲. بهترین نوع از همکاری در برنامه ریزی های اقتصادی بنگاه های بزرگ در سرتاسر جهان، سرمایه گذاری طرفین است و با تأیید تجربه نادرست همکاری خودروسازان با شرکای فرانسوی در سال‌های گذشته که طی آن هیچگونه سرمایه گذاری در تولید محصول صورت نپذیرفته و فرانسوی ها به راحتی بازار ایران را ترک کرده اند، اتفاقاً این نوع از همکاری که خبرنگار آن رسانه وزین اعلام کرده است در زمره کارشناسی شده‌ترین سرمایه گذاری و همکاری های بین المللی محسوب می شود و تجارب ناکارآمد گذشته را جبران خواهد کرد.
۳. گروه خودروسازی سایپا در راستای استفاده از تکنولوژی روز دنیا بر اساس سیاست‌های خود مذاکره با کمپانی های متعدد را در دستور کار قرار داده و صحیح نیست برنامه ریزی های بلند مدت یک سازمان را بر اساس اطلاعات نادرست و بر پایه منابع خارجی بررسی کرد و نتیجه گیری گزارش مذکور را می توان دارای اشتباهات تحلیلی دانست و آن را قسمتی از واقعیت و نه تمام آن قلمداد کرد.
۴. در خصوص سیاست های مالی گروه خودروسازی سایپا نیز باید عنوان داشت که دکتر مهدی جمالی از زمان حضور در گروه خودروسازی سایپا، سیاست های متعددی را برای مرتفع کردن موانع مالی پیش روی گروه در نظر گرفته است که مطمئناً با هیچ دیدگاهی نمی توان انتظار داشت فرآیندهای مالی و اقتصادی بنگاه عظیمی همچون خودروسازی را به یکبار و طی چند روز کاری مرتفع کرد و تحقق آن نیازمند برنامه زمان بندی مشخص است.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب