icon-sign ورود / ثبت نام

اخبار خودرو رد پای رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو در یک شرکت کلاهبردار

آینده مشتریان مفتاح رهنورد چه خواهد شد؟

رد پای رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو در یک شرکت کلاهبردار

بررسی ها نشان می دهد که رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو پیش از این از اعضای هیئت مدیره شرکت طلوع تجارت سماء بوده است.  

1397/2/26 3

متن کامل خبر :

پردیس خودرو- شرایط کنونی بازار خودرو دردسرهایی زیادی را برای خریداران خودرو ایجاد کرده است. عدم تحویل به موقع خودرو، اخذ مبلغی بیشتر از قرارداد، عدم عودت وجه پرداختی توسط فروشنده خودرو و ... از جمله مسائلی است که طی ماه های اخیر بخش قابل توجهی از خریداران خودرو با آن روبرو هستند. متاسفانه علی رغم ابلاغ قوانین و آیین نامه ها ولی همچنان شاهد بروز تخلفات و تنش ها در بازار خودرو هستیم. هرچند که بروز یکی از علت ها اعمال سیاست های یکباره و تغییران ناگهانی در قوانین است ولی در طرف دیگر برخی از فروشندگان خودرو از عدم اطلاعات کافی مشتریان سوء استفاده می نمایند. قدر مسلم در شرایط کنونی اگر تدابیر لازم در نظر گرفته نشود ممکن است شاهد اتفاقات بدتری در بازار خودرو باشیم. اتفاقاتی که مشابه آن در موسسات مالی غیرمجاز رخ داد و حقوق مردم تضییع گردید.

در حال حاضر به علت نگرانی از گرانی خودرو، تقاضا در بازار وجود دارد. از طرف دیگر واردات خودرو محدود به نمایندگان رسمی شده به طوری که شرکت های غیرنمایندگی اجازه ثبت سفارش خودرو را ندارند. براین اساس در بازار شاهد کاهش عرضه و افزایش تقاضا هستیم. همین ظرفیت در بازار زمینه را برای فعالیت های ناسالم فراهم می کند. متاسفانه ممکن است در چنین شرایطی برخی از شرکت ها(به ویژه نمایندگان غیررسمی) با تبلیغات فریبننده و گسترده، صرفا به دنبال تجارت با پول مردم باشند و نه فروش خودرو. از این رو مردم بایستی با هوشیاری و کسب اطلاع دقیق از بازار و قوانین اقدام به خرید از شرکت های معتبر کنند. چرا که در غیر این صورت با شرکت های کلاهبردار مواجه خواهند شد و لذا اموال شان را از دست خواهند داد.

بروز چنین اتفاقاتی چندان دور از ذهن نیست. متاسفانه در چند سال اخیر شرکت های مختلفی اقدام به کلاهبرداری نموده اند. به طور مثال می توان به شرکت"طلوع تجارت سماء" اشاره نمود. این شرکت به بهانه فروش خودروهای لوکس اقدام به کلاهبرداری نمود. بولتن نیوز مورخ 15 مهرماه 1394 به نقل از روزنامه ایران در خصوص فعالیت این شرکت می نویسد:"۱۳۰ زن و مرد که در رؤیای خرید خودروهای مدل بالا در دام این کلاهبرداران افتاده‌اند، ماه‌ها برای پس گرفتن پولشان سرگردان ماندند. از سه سال پیش چاپ آگهی فروش در روزنامه‌ای معتبر درباره خرید خودروهای لوکس با شرایط استثنایی، مردان و زنان بسیاری را به شرکت «طلوع تجارت سماء» در خیابان ولیعصر تهران کشاند. این شرکت در ساختمانی سه طبقه و شیک قرار داشت که هر کسی با ورود به آنجا به اتاقی جداگانه برده می‌شد و یاسر با نام مستعار «مهرداد» مأمور فروش شرکت با چرب‌زبانی مشتریان را مجاب می‌کرد که با امضای قراردادی غیر‌رسمی و پرداخت دو‌سوم پول تا دو ماه بعد صاحب خودرویی شیک و لوکس شوند. با توجه به اینکه شرایط فروش خودروهای این شرکت استثنایی بود و سرمایه‌گذاری زودبازده به نظر می‌رسید."

 یکی از نکات جالب مورد اشاره مالباختگان حضور افراد و سرشناس در هیئت مدیره این شرکت بوده که بعدها بدون اطلاع رسمی از شرکت خروج کرده اند. یکی از مالباختگان در این خصوص می گوید: افراد معتبر و سرشناس عضو هیأت مدیره آن بودند، قراردادها یکی پس از دیگری به ثبت می‌رسید و پول‌های میلیونی به حساب این شرکت واریز می‌شد. این شرایط ادامه داشت تا اینکه زمان تحویل خودروها سررسید اما شرکت با وعده‌ها و بهانه‌های مختلف و اینکه جریمه دیرکرد را در قالب سود پرداخت خواهد کرد، مشتریان را دست به سر می‌کرد. ما به اعتبار نام‌هایی که عضو هیأت مدیره شرکت بودند و از افراد بانفوذ در واردات خودرو محسوب می‌شدند به شرکت اعتماد کردیم و بدون قرارداد محضری و رسمی پول را به حساب آنها ریختیم اما بعدها فهمیدیم که آنها بدون اطلاع رسمی از شرکت خروج کرده‌اند و حالا هم هیچ اتهامی متوجه آنها نیست."

بروز چنین اتفاقاتی نشان می دهد که مردم بایستی با هوشیاری اقدام به خرید خودرو نمایند به ویژه در شرایط کنونی که ثبات در بازار حاکم نیست. صرف حضور افراد در شرکت ها ضامن سلامت نیست و همین امر حساسیت موضوع را دو چندان می کند. این موضوع به خوبی در شرکت طلوع تجارت سماء نمایان است. بررسی اسناد رسمی این شرکت به خوبی گویا این موضوع است. در اسناد رسمی مندرج در روزنامه رسمی اسامی هیئت مدیره شرکت طلوع تجارت سماء آورده شده که در این بین نام دو تن به چشم می خورد: اول میثم رضایی، رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو و دوم علی اکبر حسن خانی.

طبق گزارش بولتن نیوز به نقل از روزنامه ایران یکی از نکاتی که مالباختگان به آن اشاره نمودند خروج برخی از اعضای هیئت مدیره این شرکت بدون اطلاع بوده است. بررسی اسناد نشان می دهد که میثم رضایی به استناد روزنامه رسمی به شماره 20261 مورخ 3/7/1393 و آقای علی اکبر حسن خانی نیز به استناد روزنامه رسمی به شماره 20509 مورخ 14/5/1394 از لیست هئیت مدیره خارج می شوند.

 

نکات قابل تامل این است که شرکت مفتاح رهنورد(منطقه آزاد انزلی) با مسئولیت محدود که مدیریت آن برعهده میثم رضایی است، به استناد روزنامه رسمی به شماره 20199 مورخ 21/4/1393 توسط میثم رضایی به سمت رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل و علی اکبر حسن خانی به سمت عضو هیئت مدیره برای مدت نامحدود تاسیس می شود. به بیان دیگر همان دو نفری که از شرکت طلوع تجارت سماء با فاصله چند ماه از لیست اعضای هیئت مدیره خارج شده اند، شرکت مفتاح رهنورد(منطقه آزاد انزلی) را تاسیس می نمایند.

موضوع جالب دیگر مصاحبه میثم رضایی، رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو مورخ 21/7/1393 است که این مصاحبه چند روز بعد از گزارش روزنامه ایران منتشر می شود. به گزارش پدال نیوز میثم رضایی در نشست خبری با اشاره به اینکه طی 4 سال اخیر  بین 700 تا 800 میلیارد تومان کلاه‌برداری شده است، می گوید: این کلاهبرداری‌ها بیشتر با ارائه آگهی در روزنامه‌ها صورت می‌گیرد. برای جلوگیری از این نوع کلاه‌برداری‌ها انجمن صنفی واردکنندگان خودرو پیشنهاد داده تا کمیته‌ای متشکل از ده تن از اعضای دولتی و یک تن از اعضای انجمن تشکیل شود. شرکت‌های مختلفی اعم از سام خودرو، سما خودرو، پدیده برتر و غیره تاکنون اقدام به واردات خودرو کرده اند و مدیرعامل این شرکت‌ها هم اکنون متواری هستند."

تجربه شرکت طلوع تجارت سماء بایستی سرلوحه علاقه مندان به خودرو باشد. خرید خودرو فارغ از جذابیت های منحصر به فردش در شرایط کنونی مترتب ریسک می تواند باشد. از این رو مردم بایستی در انتخاب شرکت ها دقت لازم را به عمل آورند تا دیگر شاهد تکرار شرکت طلوع تجارت سماء دیگری نباشیم.

انتهای خبرنظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مرضیه 1397/3/4
00:05:19

ما سال گذشته یک سانتافه در مفتاح رهنورد نوشتیم. تحویلش هم قرار بود دی ماه بشه و هنوز دارن وعده سرخرمن میدن.کار من شده گریه و دارن اذیت میکنن. مثل روز روشن هست دارن فقط دروغ میگن و فقط کش میدن. تا آخر این ماه تحویل ندن با چند نفر از مشتری های خانم تصمیم گرفتیم جلوی در ساختمان مفتاح و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و هر جای دیگه که به عقلمون برسه با زدن بنر تجمع کنیم. شاید یکی پیدا بشه پول ما رو از دست اینا بگیره

بهمن 1397/2/28
00:36:55

امشب اتفاقا مهمان داشتیم منزل و صحبت خرید ماشین شد.برادر همسرم از تجربه از یکی از همکارانش برای به قول خودش سرمایه گذاری در مفتاح تعریف میکرد. گویا در طبقه اول و دوم اون شرکت با برخورد خوب و چرب زبانی و با قرارداد درصد بالا پول میگیرن که فردی به نام آقای ......هم مسوول اون بخش هست. موعد پرداخت که میشه باید برید طبقه سوم و دیگر طبقات. یعنی کاملا فضای طلبکاران رو جدا کردن که افراد از عاقبت چند ماه دیگشون و درگیری و توهین های بعدی مطلع نشن. ضمن اینکه طبقه آخر هم که مدیرعامل هست رو کاملا جدا کردن که مشتری بخت برگشته نتونه بره حقشو بگیره. البته در طبقه سوم کسانی که دنبال ماشینشون هم هستن رو با وعده گمرک و ... دست به سر میکنن و بین خودشون پاسکاری میکنن. ما که شانس آوردیم. هر چند کلا توی گوگل خیلی مطالب به نفع مفتاح نوشته شده و فقط سایت شما افشاگری کرده. ولی منبع ما موثق هست متاسفانه که انشالله اونم بتونه یه جوری پولشو زنده کنه

محمود 1397/2/26
22:59:40

سلام چه عجب یه رسانه پیدا شد، به کلاهبرداری مفتاح رهنورد اشاره کنه. متاسفانه این شرکت نفوذ زیادی توی بخش های مختلف از جمله انواع سایت ها و رسانه ها داره و میتونه با پول مردم اونا رو تطمیع کنه که به نفعش خبر پخش کن تا دوباره سر همون مردم کلاه بذاره. حالا ببینیم کی میتونن پردیس خودرو رو هم بخرن!!!

آخرین مطالب