icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو رنو- نیسان مشتری قطعه‌سازی ایران شد

رنو- نیسان مشتری قطعه‌سازی ایران شد

در روزهایی که خیلی‌ها منتظر حضور خودروسازان خارجی در کشور هستند، خبر می‌رسد گروه رنو-نیسان، مشتری قطعات ایرانی شده است.

دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: در روزهایی که خیلی‌ها منتظر حضور خودروسازان خارجی در کشور هستند، خبر می‌رسد گروه رنو-نیسان، مشتری قطعات ایرانی شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو" آن طور که عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران در گفت‌و‌گو با «دنیای اقتصاد» عنوان می‌کند، مسوول کل خرید گروه رنو-نیسان، طی دو ماه آینده از فرانسه راهی ایران خواهد شد تا مقدمات خرید از قطعه‌سازان ایرانی را فراهم کند. محمدرضا نجفی‌منش با بیان اینکه رنو-نیسان مشتری قطعه‌سازی ایران شده است، تاکید کرد: این گروه خودروسازی سالیانه نزدیک به پنج میلیون دستگاه خودرو تولید می‌کند که اگر قطعه‌سازان کشور بتوانند تامین بخشی از قطعات موردنیاز این تعداد خودرو را بر عهده بگیرند، اتفاق خوبی برای صنعت قطعه کشور خواهد بود. به گفته نجفی‌منش، رنو-نیسان قصد دارد بخشی از قطعات موردنیاز خود برای خودروهای تولیدی اش در خارج از ایران را از طریق قطعه‌سازان ایرانی تامین کند و این موضوع جدا از ارتباطات رنو و نیسان با خودروسازان کشور است. با توجه به گفته عضو هیات‌مدیره انجمن قطعه‌سازان، رنو-نیسان را باید مشتری جدید قطعه‌سازی ایران دانست، آن هم در شرایطی که اوضاع صادرات قطعه کشور مناسب نبوده و این صنعت نتوانسته آن طور که باید (حداقل در مقایسه با صنعت قطعه ترکیه)، ارزآوری داشته باشد. اما خرید قطعات ایرانی توسط رنو-نیسان در شرایطی است که رنو چند سال است چندان اجازه افزایش داخلی‌سازی قطعات تندر-90 را به خودروسازان ایرانی نمی‌دهد و نیسان نیز در این سال‌ها به مونتاژ محصولات خود در پارس‌خودرو بسنده کرده است. در این بین، رنویی‌ها که تندر-90 و ساندرو را در ایران خودرو و پارس‌خودرو تولید می‌کنند، سخت‌گیری بسیار زیادی روی قطعات ساخت داخل این خودروها لحاظ می‌کنند و از همین رو درصد داخلی‌سازی محصولات این شرکت (به‌خصوص تندر-90) در این سال‌ها افزایش چندانی نداشته است.

 

جهت دریافت آخرین اخبار  و مطالب  خودرو از طریق تلگرام به کانال اختصاصی پردیس خودرو (https://پردیس خودرو.me/pardiskhodro  ) بپیوندید.

 برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها:

رنو نیسان
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب