icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو ریزش قیمت خودرو ادامه دارد،پراید ۹۰ میلیونی فقط روی کاغذ بود

ریزش قیمت خودرو ادامه دارد،پراید ۹۰ میلیونی فقط روی کاغذ بود

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران گفت: پس از تصمیمات شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت‌ها ریزشی بوده است و این ریزش‌ها ادامه‌دار خواهد بود

چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو -سعید موتمنی در خصوص وضعیت بازار پس از تصمیمات شورای رقابت، گفت: پس از تصمیمات شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت‌ها ریزشی بوده است و این ریزش‌ها ادامه دار خواهد بود، اگر قیمت‌ها را بررسی کنیم سیر نزولی آن را مشاهده خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ناگفته نماند که در این دو هفته گذشته خرید و فروشی به صورت جدی در بازار خودرو وجود نداشت و قیمت‌ها صرفا در کاغذ جابه‌جا می‌شد. در واقع از اسفندماه به دلیل شیوع کرونا متقاضی خاصی در بازار خودرو وجود نداشت.

موتمنی تاکید کرد: پس از تعطیلات برخی که خودروها را در انبارها دپو کرده بودند با قیمت سازی شروع به بالابردن قیمت‌ها و شایعه 50 درصدی افزایش قیمت کارخانه بازار را ملتهب کردند تا بتوانند خودروهای خود را به فروش برسانند.

وی در خصوص قیمت‌های فعلی خودرو در بازار گفت: در برخی از خودروهای مونتاژ داخل درحدود 100 تا 110 میلیون تومان و در خودروهای داخلی از جمله 206 حدود 40 میلیون تومان ریزش قیمت داشتیم. در ضمن قیمت 85 تا 90 میلیون تومانی پراید فقط در کاغذ بود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران ادامه داد: تصمیمات اخذ شده است و لذا سرمایه گذاران و فروشندگان خودرو باید تابع قوانین باشند، توجه شود که سود 10 درصدی مصوب شده برای خودرو نیز بسیار قابل توجه است.

وی با بیان اینکه تقاضاهای کاذب برای فروش خودرو به تدریج فروکش خواهد کرد، گفت:‌ در گذشته تقاضاهای خرید و ثبت نام خودرو در سایت‌های خرید به دلیل اطمینان از سود 100 درصدی بوده است و با روش‌های فروش جدید از بین خواهد رفت. بنابراین خودرو به دست مصرف کننده واقعی خواهد رسید و سوداگری در بازار خودرو از بین خواهد رفت.

موتمنی با بیان اینکه در صورت فاصله زیاد قیمت کارخانه و بازار سوداگری در بازار افزایش می‌یابد، گفت: این روش فروش باید سال‌ها قبل اعمال می‌شد تا بتوانیم از دلالان از این بازار خودداری کنیم.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب