icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو داستان خرید سمندی که با وام 25 میلیونی 60 میلیون برای خریدار آب می خورد.

داستان خرید سمندی که با وام 25 میلیونی 60 میلیون برای خریدار آب می خورد.

اعلام پرداخت وام 25 میلیونی خودرو خبر خوشی برای خریدارن و علی الخصوص خودروسازهای داخلی بود.اما ایت نمام ماجرا نیست چرا که سود این وام تقریبا برابر با قیمت خود خودرو می باشد.

1394/8/14 1 comments

متن کامل خبر :

اعلام پرداخت وام 25 میلیونی خودرو خبر خوشی برای خریدارن و علی الخصوص خودروسازهای داخلی بود.اما این تمام ماجرا نیست چرا که سود این وام تقریبا برابر با قیمت خود خودرو می باشد.

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری  "پردیس خودرو" این روزها خودروسازان داخلی حال روز خوشی ندارند و میزان فروش محصولات آنها بسیار پایین آمده است. اگرچه کمپین نخریدن خودروی صفر داخلی به دلیل کیفیت پایین این محصولات در ازای مبلغ پرداختی برای آنها تاثیر گذار بوده است، با این حال عدم داشتن نقدینگی کافی مردم هم یکی از دلایل اصلی این اتفاق می باشد.
حالا دولت برای حمایت از مردم و ایجاد رونق اقتصادی در کشور بسته حمایتی تدارک دیده که بر اساس آن ، ۲۵ میلیون تومان وام برای خرید خودرو با نرخ سود ۱۶ درصد و همچنین یک کارت اعتباری ۱۰ میلیون تومانی برای خرید کالای با دوام به مردم داده خواهد شد.
خبر این بسته از همان روزهای اول سروصدای زیادی به پاکرد و بعد از مدتی، ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که زمان اجرایی شدن این بسته از نیمه دوم ماه جاری (آبان)‌ خواهد بود و افراد در این زمان می‌‌توانند حداکثر تا ۸۰ درصد قیمت خودرو را دریافت کنند که این میزان حداکثر ۲۵ میلیون تومان خواهد بود که با سود ۱۶ درصدی و زمان باز پرداخت ۷ ساله عرضه خواهد شد.
تا اینجای کار همه چیز به نظر خوب می آید.تصور کنید شما می توانید با پرداخت مبلغ ۷ میلیون تومان یک خودرو سمند LX با قیمت ۳۲ میلیون تومان را تهیه و باقی مبلغ را با وام ۲۵ میلیون تومانی پرداخت کنید.اما این تمام ماجرا نیست !
در سامانه ” محاسبه سود و مبلغ هر قسط تسهیلات بانک ملت ”شما می توانید با وارد کردن نوع ، مبلغ ، مدت باز پرداخت و نرخ سود تسهیلات ، از میزان سود نهایی آن مطلع شوید.
همانطور که در قسمت تصاویر می بینید، میزان سود تسهیلات مشارکت مدنی به مبلغ ۲۵ میلیون تومان ( مبلغ وام خودرو ) با دوره بازپرداخت ۲۵۵۵ روز ( ۷ سال ) و نرخ سود ۱۶ درصد ، مبلغ ۲۸ میلیون تومان می باشد که با جمع مبلغ اصلی تسهیلات یعنی ۲۵ میلیون تومان ، جمعا ۵۳ میلیون تومان برای شما تمام خواهد شد.اما هنوز تمام نشده ، با اضافه کردن مبلغ باقی مانده خودرو ( ۷ میلیون تومان اولیه ) به ۵۳ میلیون تومان ، یک سمند LX برای شما ۶۰ میلیون تومان تمام خواهد شد که تقریبا به میزان بهای ۲ خودرو می باشد !
البته آقای سید محمد بیاتیان، عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس در مورد مبلغ باز پرداخت وام ۲۵ میلیون تومان گفته است که این مبلغ ۴۷ میلیون تومان می باشد.که اگر این سخنان صحت داشته باشد هم ، همچنان می بایست ۵۴ میلیون تومان برای خرید یک دستگاه سمند پول بپردازیم.
با این تفاسیر بهتر است قبل از گرفتن وام خودرو به نکات اشاره شده بالا توجه فرمایید! 

 

برای دریافت آخرین اخبار صنعت خودری ایران و جهان  و پیوستن به  کانال اختصاصی تلگرام  پردیس خودرو اینجا کلیک کنید.

کانال تلگرام

برچسب ها:

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img

احسان 1394/8/14 | 14:24:34

یعنی شیطون باید پیش حضرات درس پس بده.... خدا یا یعنی این حق این مردمه؟

آخرین مطالب