icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو عرضه اولین خودروی تولیدی با چاپگر 3 بعدی

عرضه اولین خودروی تولیدی با چاپگر 3 بعدی

شرکت لوکال موتورز با استفاده از یک چاپگر سه بعدی پیشرفته موفق به ساخت یک خودرو به نام LM۳D Swim به ارزش ۵۳ هزار دلار شده است.

چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: شرکت لوکال موتورز با استفاده از یک چاپگر سه بعدی پیشرفته موفق به ساخت یک خودرو به نام LM۳D Swim به ارزش ۵۳ هزار دلار شده است.

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو " پیش فروش این خودرو از بهار سال 2016 آغاز می شود و عرضه عمومی آن برای اواخر سال 2016 برنامه ریزی شده است.

شرکت سازنده این خودرو قبلا با وزارت دفاع آمریکا هم برای اجرای طرح های مختلف همکاری داشته است. در حال حاضر بررسی هایی برای ارزیابی میزان مقاومت این خودرو در تصادفات رانندگی صورت گرفته که هنوز به پایان نرسیده است.

با استفاده از چاپگرهای سه بعدی لوکال موتورز تولید 2400 دستگاه از این خودروها در سال ممکن خواهد بود که البته تیراژ این خودرو با بررسی تقاضای بازار مشخص خواهد شد. شرکت سازنده این خودرو را هوشمند، ایمن و بادوام توصیف کرده است.

نرم افزار طراحی این خودرو برای چاپ توسط چاپگرهای سه بعدی توسط شرکت زیمنس طراحی شده و ویژگی آن سرعت و انعطاف بالا برای مدل سازی است. شرکت SABIC نیز موارد ترموپلاستیکی مورد نیاز برای استفاده در بدنه و اجزای این خودرو را تامین کرده است.

یکی دیگر از همکاران این طرح شرکت آی بی ام است که ابزار و امکاناتی برای افزایش کارآیی وامنیت این خودرو به خصوص در ترافیک های شهری طراحی کرده است. اطلاعات بیشتر در مورد این خودرو در زمان عرضه اعلام خواهد شد.

 

 

 

برای دریافت آخرین اخبار صنعت خودری ایران و جهان  و پیوستن به  کانال اختصاصی تلگرام  پردیس خودرو اینجا کلیک کنید

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب