icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو فیگارو:پژو از مواضع ضدایرانی عقب نشست

فیگارو:پژو از مواضع ضدایرانی عقب نشست

فیگارو گزارش داد، مسئولان شرکت خودروسازی پژو فرانسه از مواضع قبلی خود علیه خودروسازان ایرانی عقب نشینی کردند.

یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: فیگارو گزارش داد، مسئولان شرکت خودروسازی پژو فرانسه از مواضع قبلی خود علیه خودروسازان ایرانی عقب نشینی کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو " پس از اعلام موضع مسئولان شرکت پژو فرانسه در خصوص عدم تمایل ایران خودرو به انعقاد قرارداد با این شرکت در رسانه‌های فرانسوی، ژان فیلپ کمار معاون مدیر منطقه آفریقا و خاورمیانه گروه PSA  با تغییر مواضع پیشین خود به روزنامه فیگارو گفت که امیدوار است شرکتش مجدداً به بازار ایران بازگردد. وی تاکید کرد که این شرکت برای امضای توافق با ایران خودرو آماده است.

کمار با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری ایران به فرانسه، ادامه داد: این سفر می‌تواند مسائل اقتصادی را سرعت ببخشد.

وی در ادامه ضمن اظهار تاسف از خروج ناگهانی پژو از ایران تاکید کرد: ما مجبور شدیم مقررات بازرگانی بین المللی و همچنین مقررات مربوط به صنایع آمریکایی را اجرا کنیم. در واقع علت این رفتار توافقی بود که با گروه جنرال موتورز آمریکا برای ایجاد یک اتحاد جهانی به امضا رسید اما ناکام ماند.

پیش از این مسئولان شرکت پژو اعلام کرده بودند که خواستار تعیین تکلیف فوری این پرونده هستند، چرا که به اعتقاد آنها هنوز هیچ توافقی به دست نیامده است.

مدیرعامل ایران خودرو هم در پاسخ به این سخنان، تاکید کرد که اظهارات مسئولان پژو مصرف داخلی داشته و علت چنین موضعی را فشارهای وارده بر پژو دانست.

 

 

 

 

برای دریافت آخرین اخبار صنعت خودری ایران و جهان  و پیوستن به  کانال اختصاصی تلگرام  پردیس خودرو اینجا کلیک کنید

برچسب ها:

پژو
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب