icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو قیمت پراید ربطی به فضای مجازی ندارد

قیمت پراید ربطی به فضای مجازی ندارد

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی گفت: یکی از راهکارها در خصوص سایت‌های آگهی، احراز هویت از آگهی‌دهندگان به وسیله کد ملی است که از این طریق تا ۸۰ درصد از مراجعه‌کنندگان واقعی خواهند شد و از ورود دلالان به سایت‌ها جلوگیری می‌شود.

1398/2/29 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو-رضا الفت نسب، سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی در خصوص قیمت‌های موجود در سایت‌های آگهی گفت: قیمت خودروها یک بار به سایت‌های بازگشت و مجددا بنا بر درخواست برخی از سازمان‌ها برداشته شد.

این وضعیت به صورت موقت است و قرار است در این رابطه صحبت شود. به طور کلی پنهان‌سازی قیمت از سایت‌ها تاثیر خاصی بر قیمت‌های موجود در بازار نداشته است و مشکل از جای دیگری است. قاعدتا کسب و کارهایی که در این حوزه به فعالیت می‌پردازند از این موضوع ناراحت هستند.

احراز هویت آگهی‌دهندگان

وی ادامه داد: راه‌حل‌ها از سمت ما مشخص است و بحث احراز هویت را در زمینه آگهی مطرح کرده‌ایم. امروز قرار است جلسه‌ای در این خصوص برگزار شود و باید دید که سایر مسئولان چه روشی را پیشنهاد خواهند کرد.

یکی از راهکارهای اساسی این است که از کد ملی استفاده شود و این کار از طریق سامانه شاهکار انجام خواهد شد. کد ملی با شماره موبایل تطابق داده می‌شود که این مورد یکی از راه‌های کوچک است. در زمینه‌های پیشرفته‌تر نیز می‌توان از شماره حساب استفاده کرد و آن را تطبیق داد.

راه‌اندازی سایت‌های نیازمندی

الفت نسب در خصوص راه‌اندازی سایت‌های آگهی گفت: مجوز راه‌اندازی سایت‌های نیازمندی آنلاین توسط اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی با همکاری وزارت ارشاد صادر می‌شود. این سایت‌ها باید بر اساس قوانین و ضوابط کشور شرایطی را مهیا کنند که بتوانند افراد آگهی‌های خود را نشر دهند.

زنجیره مورد نظر کامل نیست و در برخی از موارد گفته می‌شود که افرادی آگهی پیش‌فروش خودرو می‌گذارند یا برخی دیگر نیز بدون جواز کسب اقدام به ثبت آگهی می‌کنند. چنین مواردی را نمی‌توان استعلام کرد و تا زمانی که سیستم توانایی تشخیص را نداشته باشد، امکان جعل اسناد و بروز فساد جدید وجود خواهد داشت.

قانون قیمت‌گذاری در فضای مجازی

وی در رابطه با قیمت‌گذاری در فضای مجازی اطهار کرد: به صورت کلی هیچ قانونی نداریم که خودرو یا هر کالای دیگری را که فرد مورد نظر صاحب آن است بتواند آن را گران یا ارزان بفروشد. افرادی که دلال هستند زمانی که احراز هویت در سایت‌ها وجود داشته باشد به سمت سایت‌ها نخواهند آمد. بنابراین بازار واقعی خواهد شد و زمانی که فرد فروشنده واقعی باشد و حتی بخواهد خودروی خود را به سرعت بفروشد حتی ممکن است قیمت پایین‌تر نیز بگذارد.

قیمت پراید ربطی به فضای مجازی ندارد!‍

وی در پایان درباره بازگشت قیمت‌ها به سایت‌ها چنین گفت: مشخص نیست قیمت‌ها چه زمانی به سایت‌ها برگردد اما احتمالا این اتفاق در هفته جاری خواهد افتاد. خودرو وارد نمی‌شود ضمن این که تقاضا زیاد است و محصولات داخلی نیز به صورت قطره‌چکانی عرضه می‌شوند.

تمامی این موارد باعث بروز شرایط حال حاضر شده است و بسیاری از مشکلات را بر گردن فضای مجازی می‌اندازند. لازم به ذکر است که ما تمام همکاری را می‌کنیم و در هفته‌های اخیر نیز این کار را انجام دادیم.

احراز هویت در بحث سایت‌های آگهی قطعا تاثیر خواهد داشت و تا ۸۰ درصد مراجعه‌کنندگان واقعی خواهند شد. حال اگر قیمت پراید ۸۰ میلیون یا بالاتر بشود ربطی به فضای مجازی نخواهد داشت.

 

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب