icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو شروع عرضه ی لکسوس IS200t در اروپا با موتور توربوی دو لیتری به جای موتور V-6

شروع عرضه ی لکسوس IS200t در اروپا با موتور توربوی دو لیتری به جای موتور V-6

به گزارش پردیس خودرو کمپانی لکسوس در حال راه­اندازی موتور چهار سیلندر توربوشارژ 2 لیتری در مدل IS200t خود در بازارهای اروپاست ولی این خبر هنوز به طور رسمی اعلام نشده است، احتمالاً سیگنال­های IS200t که موتور دو لیتری خواهد داشت در نهایت به بازار ایالات متحده عرضه خواهد شد.

پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

به گزارش پردیس خودرو کمپانی لکسوس در حال راه­اندازی موتور چهار سیلندر توربوشارژ 2 لیتری در مدل IS200t خود در بازارهای اروپاست ولی این خبر هنوز به طور رسمی اعلام نشده است، احتمالاً سیگنال­های  IS200t که موتور دو لیتری خواهد داشت در نهایت به بازار ایالات متحده عرضه خواهد شد.

موتور توربوی جدید دو لیتری 244 اسب بخار تولید خواهد کرد و 8/349 نیوتن متر گشتاوری تولید می­کند که به اندازه قابل توجهی بیش از عملکرد موتور 5/2 لیتری V-6 است که 204 اسب بخار قدرت و 5/249 نیوتن متر گشتاوری دارد. در موتور دو لیتری لکسوس  IS200t، قدرت از طریق یک گیربکس اتوماتیک هشت سرعته به چرخ­های عقب منتقل می­شود و گفته می­شود که مصرف سوخت این خودرو به 17 لیتر در هر کیلومتر خواهد رسید. این خودرو می­تواند به سرعت بالاتر از 230 کیلومتر در ساعت برسد.

 

همانطور که گفتیم هیچ­گونه تأیید رسمی از نحوه­ی ساخت موتور آن وجود ندارد اما گزارش­های متنوع نشان می­دهند که لکسوس استفاده از موتورهای توربوشارژ را توسعه خواهد داد. استفاده از موتور دو لیتری به جای V-6 در IS250 موجب شتاب بیش­تر خودرو شده و بهره­وری سوخت را افزایش می­دهد. لکسوس در حال حاضر در ایالات متحده از موتورهای توربو چهار استفاده می­کند. در مدل کراس اوور لکسوس NX200t از موتور دو لیتری توربوچهار استفاده می­شود که 235 اسب بخار تولید و 258 نیوتن متر قدرت گشتاوری دارد، اما چون خودرو بر پایه­ی سیستم چرخ جلو محرک است، موتور به طراحی جدیدی برای استفاده در چرخ عقب محرک IS نیاز خواهد داشت.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب