icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو مصرف کننده در صورت نارضایتی می توانند از خودرو سازها شکایت کنند.

مصرف کننده در صورت نارضایتی می توانند از خودرو سازها شکایت کنند.

دبیر انجمن صنفی شرکت های خدمات پس از فروش خودرو خبر از تشکیل هیتی به نام هیات حل اختلاف برای بررسی شکایات مصرف کنندگان از خودرو سازها و وارد کنندگان خودرو خبر داد.

دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ 2 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو:دبیر انجمن صنفی شرکت های خدمات پس از فروش خودرو خبر از تشکیل هیتی به نام هیات حل اختلاف برای بررسی شکایات مصرف کنندگان از خودرو سازها و وارد کنندگان خودرو خبر داد.

 

 

 

به گزارش پاریگاه خبری "پردیس خودرو" تا کنون مصرف کنندگان جهت شکایت از خودرو سازها به وزارت صنعت و معدن و تجارت مراجعه می کردند.

عباسعلی غیاثی اظهار کرد: براساس تبصره یک ماده ۶۳ اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، هیات حل اختلاف برای رسیدگی به شکایات و موارد نارضایتی مشتریان از خدمات عرضه‌کنندگان خودرو در کشور تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه این هیات به پرونده‌های ارجاعی از سوی واحد رسیدگی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیدگی می‌کند، خاطرنشان کرد: کارشناس رسمی دادگستری در رشته مرتبط، کارشناس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی و نماینده عرضه‌کننده خودرو، اعضای سه نفره این هیات هستند و ریاست آن نیز با کارشناس رسمی دادگستری است.

دبیر انجمن صنفی شرکتهای خدمات پس از فروش خودرو ادامه داد: این انجمن نیز به عنوان دبیر هیات حل اختلاف تعیین شده و براساس شیوه‌نامه ابلاغ شده از سوی اداره کل حقوقی وزارت صنعت، معدن و تجارت، هماهنگی‌های لازم را برای تشکیل جلسات و امور اداری و قانونی این هیات انجام می‌دهد.

وی افزود: در این زمینه پرونده مشتریان ناراضی از طریق اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت به هیات حل احتلاف ارسال می‌شود و این هیات موظف است ظرف ۲۰ روز از زمان دریافت و ثبت شکایت، به موضوع رسیدگی و کتبا اعلام رای کند که در این زمینه نیز ملاک رای، نظر اکثریت اعضای هیات است.

غیاثی با بیان اینکه اگر طرفین اختلاف به رای صادره هیات اعتراضی نداشته باشند، رای صادره ظرف مدت ۱۰ روز اجرایی می‌شود، تصریح کرد: اما در صورت اعتراض هر یک از طرفین به رای صادره، آنها ۲۰ روز فرصت دارند تا ضمن اعتراض به رای موضوع را در دادگاه صالحه پیگیری کنند و دادگاه نیز باید موضوع را خارج از نوبت و حداکثر ظرف دو ماه رسیدگی و صدور رای کند. این رای قطعی بوده و از طریق واحد اجرای احکام شعبه صادرکننده رای، اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو هم‌اکنون در هیات دولت در دست بررسی است. البته برای جلوگیری از تضییع حقوق مصرف‌کنندگان و با تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ تصمیم گرفته شد تا زمان تصویب اصلاحیه، جلسات هیات حل اختلاف مطابق با متن پیش‌نویس این قانون تشکیل و به پرونده‌های مربوطه رسیدگی کند.

دبیر انجمن صنفی شرکتهای خدمات پس از فروش خودرو خاطرنشان کرد: مشتریان و مصرف‌کنندگان خودروهای داخلی و خارجی می‌توانند موارد شکایت و نارضایتی خود از عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو را به واحد رسیدگی به شکایات وزارت صنعت یا سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانی ارائه کنند. پرونده این شکایات از طریق وزارت صنعت به هیات‌های حل اختلاف ارجاع شده و ظرف ۲۰ روز رسیدگی و صدور رای خواهد شد.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img

ا- 1394/9/3
22:35:24

ﺑﺎ ﺳﻼﻡ ﺧﻮاﻫﺸﺎ ﺑﻪ ﺑﺪﻗﻮﻟﻲ ﻫﺎﻱ ﺷﺮﻛﺖ ﺳﺎﻳﭙﺎ ﺭﺳﻴﺪﮔﻲ ﻛﻨﻴﺪ ﺑﻨﺪﻩ ﺑﺮﺝ 5 ﺗﻴﺒﺎ ﺩﻭﮔﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎﻡ ﻛﺮﺩﻡ ﻫﻨﻮﺯ(3/9/94)ﺗﺤﻮﻳﻞ ﻧﺪاﺩﻥ ﺑﻪ ﺧﺪا ﺩﻳﮕﻪ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻴﻢ اﺯ ﺩﺳﺖ اﻳﻦ ﺧﻮﺩﺭﻭ ﺳﺎﺯﻫﺎ ﭼﻲ ﻛﺎﺭ ﻛﻨﻴﻢ ﺧﻮاﻫﺸﺎ ﺑﻪ ﺩاﺩ اﻳﻦ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﺮﺳﻴﺪ اﮔﻪ ﻭاﻗﻌﺎ اﻳﻦ ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺮاﻱ ﺭﺳﻴﺪﮔﻲ ﺑﻪ ﺷﻜﺎﻳﺎﺗﻪ...

بافهمی 1394/7/2
23:7:50

بنده یه دستگاه تیبا2 از شرکت سایپا خریداری کردم و الان هر وقت بابت خدمات پس از فروش به نمایندگی مرکزی شماره 1 مراجعه کردم با بی اعتناعی با من رفتار کردن تو بخش پذیرش و گفتن هر غلطی دوست داری بکن و شماره شکایات سایپا رو گذاشتن کف دستم و گفتن هری. حتی برای سرویس اولیه هم گفتن وقت نداریم عین 5باری که مراجعه کردم در صورتی که رفتم نمایندگی تهرانپارس و تو 20 دقیقه انجام دادن. ماشین بنده این ایرادات رو داره و نمایندگی مرکزی پذیرش و رفع ایراد نمیکنه گیربکس ماشین زوره میکشه گیربکس تقت میزنه چراغ های مه شکن ذوب شدن از درب سمت راننده مثل ابشار اب میاد داخل ترمزها بسیلر ضعیف عمل میکنند دنده ها اصلا جا نمیرن کیفیت رنگ بسیار افتضاحه و ضعیفه مدام فیوز ضبط و چراغ ها میسوزه کمپرسور کولر بعضی وقتا صدای ناهنجاری میده کمک ها صدا میده دور موتور نوسان داره و................. بخدا خسته شدم اصلا ماشین نخوا

آخرین مطالب