icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو تغییر معیار خودرو لوکس همچنان در بلاتکلیفی

تغییر معیار خودرو لوکس همچنان در بلاتکلیفی

واردات خودرو با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی که با عنوان خودروهای لوکس در ایران تعریف می‌شوند به کشور ممنوع است، اما هر از چند گاهی واردات برخی از اتومبیل‌های گران قیمت به کشور جنجال‌ساز می‌شود

یکشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: واردات خودرو با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی که با عنوان خودروهای لوکس در ایران تعریف می‌شوند به کشور ممنوع است، اما هر از چند گاهی واردات برخی از اتومبیل‌های گران قیمت به کشور جنجال‌ساز می‌شود.

 

 

 به گزارش پایگاه خبری  "پردیس خودرو" واردات خودرو با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی که با عنوان خودروهای لوکس در ایران تعریف می‌شوند به کشور ممنوع است، اما هر از چند گاهی واردات برخی از اتومبیل‌های گران قیمت به کشور جنجال‌ساز می‌شود، رییس کل گمرک که راه حل این مشکل را در تغییر تعریف خودروی لوکس می‌داند، می‌گوید که هنوز تصمیمی برای دستورالعمل جدید واردات خودرو گرفته نشده است.

مسعور کرباسیان در آخرین اظهار نظر خود درباره امکان تغییر تعریف خودروی لوکس طی دستورالعمل جدید تصریح کرد که هنوز هیچ تصمیمی از سوی دولت گرفته نشده است.

وی با اشاره به اینکه لازم است دولت در این زمینه تصمیم‌گیری کند، اظهار کرد: وزارت صنعت‌،معدن و تجارت باید دستورالعمل جدید را به دولت ببرد و دولت تصمیم بگیرد که تعریف خود را از خودروهای لوکس تغییر دهد با این حال هنوز هیچ تصمیم جدیدی در این زمینه به ما داده نشده است.

کرباسیان همچنین در ادامه درباره علت ادامه‌دار شدن کاهش واردات و صادرات طی پنج‌ماه نخست سال ، تصریح کرد: شرایط اقتصادی فعلی باعث کاهش واردات شده است از سوی دیگر درآمدهای نفتی ایران کاهش یافته، ضمن آنکه همه منتظرند ببینند بعد از رفع تحریم‌ها چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی با تاکید براینکه این عظم وجود ندارد که با رفع تحریم میزان واردات کشور افزایش پیدا کند، ادامه داد: میزان واردات کشور مدیریت می‌شود، اما در مورد صادرات امیدواریم که حجم آن در پسا تحریم افزایش یابد، چراکه در آن زمان موانعی مانند انتقال ارز و دیگر مسائل برطرف می‌شود.

به گفته رییس کل گمرک کاهش حجم واردات و صادرات طی سال جاری ارتباطی با سامانه جدید گمرکی ندارد.

جهت دریافت آخرین اخبار  و مطالب  خودرو از طریق تلگرام به کانال اختصاصی پردیس خودرو (https://پردیس خودرو.me/pardiskhodro  ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب