icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو نمایندگان مجلس به جای افزایش تعرفه خودرو ،خودرو سازها را اصلاح کنند.

نمایندگان مجلس به جای افزایش تعرفه خودرو ،خودرو سازها را اصلاح کنند.

پردیس خودرو: عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: نمایندگان مجلس به جای ارائه طرح برای افزایش تعرفه واردات خودرو طرحی برای اصلاح صنعت خودروی داخلی ارائه کنند.

سه شنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: نمایندگان مجلس به جای ارائه طرح برای افزایش تعرفه واردات خودرو طرحی برای اصلاح صنعت خودروی داخلی ارائه کنند.

 

 

 

 

 به گزارش پایگاه خبری  "پردیس خودرو" امرالله امینی درباره طرح دو فوریتی برخی نمایندگان مجلس برای افزایش 1000 درصدی تعرفه واردات خودرو، اظهار کرد: افزایش 1000 درصدی تعرفه واردات خودرو بیشتر به شوخی شبیه است و در هیچ کجای دنیا چنین تعرفه‌ای برای واردات خودرو اخذ نمی‌شود.

وی با بیان اینکه افزایش تعرفه واردات خودرو به هیچ وجه راهکار مناسبی برای حمایت از صنعت خودروی داخلی نیست، خاطرنشان کرد: افزایش تعرفه واردات خودرو تنها موجب سستی و تنبلی بیشتر خودروسازان و ادامه روند معیوب گذشته در صنعت خودرو خواهد شد.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: به نظر من به جای افزایش تعرفه واردات خودرو باید شرکتهای خودروسازی را به مجلس فراخوانده و از آنها بخواهند طرحی برای افزایش کیفیت خودروهای تولیدی ارائه کنند.

وی افزود: از آن سو باید شرایط برای واردات خودروهای کم مصرف و ارزان قیمت خارجی تسهیل شود تا با ایجاد رقابت خودروسازان مجبور به ارتقای کیفیت محصولات تولیدی خود شوند.

امینی با بیان اینکه شرکتهای خودروساز داخلی به دلیل انحصاری بودن بازار از انگیزه لازم برای اصلاح فرایندها برخوردار نیستند، تصریح کرد: بنابراین مجلس و دولت باید با تشدید نظارتها، خودروسازان را به سمت اصلاح عملکرد و بهبود کیفیت خودروهای تولیدی در کنار ارتقای بهر‌ه‌وری سوق دهند.

به گزارش ایسنا، نادر قاضی‌پور - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از تهیه طرحی دو فوریتی برای افزایش تعرفه واردات خودرو تا 1000 درصد خبر داده است.

جهت عضویت در کانال اختصاصی پردیس خودرو به با کلیک بر روی آدرس https://پردیس خودرو.me/pardiskhodro در این نرم افزار به ما  بپیوندید.

برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام نیز اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها:

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب